Twitter’dan Geliyormuş Gibi Görünen Bu E-Postayı Açmayın!

0
0
0
0
0
Sanki Twitter’dan gönderilmiş gelen e-postada, hesabınız yüzünden birçok şikayetin geldiği ve hesabınızın aktive edilmesi için bir linke tıklamanız isteniyor.
İnternet bizim için artık hayatın olmazsa olmazlarından. Daha önce fazlaca zamanımızı alan işlemleri artık internet sayesinde çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Çoğu kişi artık interneti avucunun içi gibi biliyor olsa da bazılarımız hala çok basit kötü yazılımların kurbanı olup bilgisayarına virüs bulaştırabiliyor, istemeden sosyal medya hesaplarının başkalarının eline geçmesini sağlıyor. Son günlerde ortaya çıkan ve Twitter’dan geliyormuş gibi görünen e-postanın içerisindeki bir link, kullanıcıları başka bir siteye yönlendirerek PC’lerine virüs girmesine neden oluyor.

Daha önce PTT, Turkcell ya da TTNET ismini kullanarak kullanıcılara bir e-posta gönderen hackerlar, bu sefer Twitter ismini kullanarak aşağıdaki yazıyı gönderiyorlar:

"Twitter ekibimiz tarafından ; 
 
Twitter adresinize çok fazla şikayet olduğunu tespit ettik eğer akivasyon linkinden hesabınızı aktif etmez iseniz hesabınız bir ay sonra kapatılacaktır !
 
Buraya Tıklayarak Aktivasyonunuzu gerçekleştiriniz."Size tavsiyemiz, böyle bir e-posta gördüğünüzde direkt olarak silin ve Twitter hesabınızı güvenli bir şekilde kullanmaya devam edin. Eğer tongaya düşerseniz neler olabileceğini artık az çok tahmin edebiliyorsunuzdur.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0