Twitter Değişiyor

1
0
0
0
0
Twitter Değişiyor
Bir süredir Türk ve Dünya gündeminin odak noktası haline gelmiş Twitter Türkiye’de uygulanan yasaktan sonra, yasak ile ilgili olmasa da site içerisinde büyük bir değişikliğe gidiyor.
Bir süredir Türk ve Dünya gündeminin odak noktası haline gelmiş Twitter Türkiye’de uygulanan yasaktan sonra, yasak ile ilgili olmasa da site içerisinde büyük bir değişikliğe gidiyor. Son olarak kuruldu andan itibaren kullandığı ve doğruyu söylemek gerekirse gerçekten biraz sinir bozucu olan @ ve # sembollerini kaldırmayı planladığı duyulan sitenin yöneticilerinin bir yeniliğin daha peşinde olduğu öğrenildi.

Yapılacak bu radikal değişikler kapsamın herkesin ilgisini çeken ve en önemli olan ise atılan tweet’lerin görüntülenme sayılarının tweet’lerin altına eklenecek olması. 

Peki bu tam olarak nasıl işleyecek ?

Örneğin bir tweet attınız ve x kişi bu Tweet’i retweet etti, y kişi de favorilerine ekledi. Ancak bu durum tweet’imizi kaç kişinin gördüğüne dair en ufak bir ipucu bile vermiyor çünkü tweet’lerimizi sadece okuyup geçen de birçok insan var.

İşte bu problemi çözme amacıyla yola çıkan Twitter, siteye yeni bir algoritma ile atılan tweet’lerin kaç kişiye ulaştığını kullanıcıya belirten bir sekme eklemeyi planlıyor.

Ancak bu düşünülen yeni özelliğin geri tepme olasılığı da oldukça yüksek çünkü atılan tweet’lerin kimseye ulaşmadığını görecek kişiler twitter kullanmayı bırakabilir.Ortaya atılan bu dedikoduların gerçek olup olmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz çünkü daha Twitter’dan yapılmış resmi bir açıklama yok.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0