Twitter'da Artık DM'den Daha Rahat Mesajlaşabileceksiniz

0
0
0
0
0
Twitter'da Artık DM'den Daha Rahat Mesajlaşabileceksiniz
Twitter'ın mobil sürümünde ki direkt mesaj sisteminde köklü değişikliğe gidilecek.
Twitter'ın mobil uygulamasında yer alan DM (direkt mesaj) sisteminin kısıtlı olmasından dolayı bir takım sıkıntılar ortaya çıkıyordu. Twitter firması nihayet bu sıkıntıları kökünden çözecek bir sistem geliştirdiğin duyurdu. Firmanın resmi hesabı üzerinden DM sisteminin yenileceği ile ilgili bilgi paylaşıldı. Üstelik bu yenileme çok kısa bir süre içerisinde olacak.

Twitter net bir tarih vermekten kaçınsa dahi bir kaç hafta sonra Twitter'ın mobil uygulamasında ki direkt mesaj sisteminin güncelliğini kesin olarak duyurdu.

Bu güncelleme Android ve iOS cihazlara aynı anda gelecek. Şuanda Twitter'ın mobil uygulamasından bir arkadaşınıza DM gönderirseniz aynı DM'yi bilgisayardan giriş yaptığınızda göremiyorsunuz (farklı bir olay bu bazen görülüyor mesela ilk mesaj bilgisayardan atınız sonra telefondan konuştunuz filan gibi).

Artık bu sorun ortadan kalacak. Bununla birlikte Twitter'ın DM sistemi daha çok Facebook Messenger'a benzeyecek ve çapraz platform desteği sayesinde bilgisayardan attığınız mesaj telefondan da rahatlıkla görebileceksiniz

Zaten Twitter'ın en çok eleştirildiği yerlerden biri de DM konusuydu (fazla Twitter kullandığım yok ama ben bile sinir olmuştum bu olaya) ve bu sorunun çözülmesi şüphesiz ki Twitter'ın DM özelliğinin kullanılmasını sağlayacaktır. Hatta bu hamlenin yapılmasında Twitter'ın epeyce geç kaldığını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta Twitter'ın DM sistemi bu özellik sayesinde istenen ivmeyi yakalarsa Whatsapp olmasa bile Line veya WeChat gibi uygulamalara rakip olabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0