Twitter’a Erişim Engellendi mi?

0
0
0
0
0
Twitter’a Erişim Engellendi mi?
​Twitter’a erişimde, Türkiye saatiyle 12:00’den itibaren sorunlar yaşanmaya başlandı. Diğer sosyal medya hesaplarını kullanarak Twitter’a erişim yapmakta zorlandığını söyleyen kullanıcılar, VPN yazılımlarını kullanarak ya da DNS değiştirerek aşılabildiğini belirttiler.
Twitter’a erişimde, Türkiye saatiyle 12:00’den itibaren sorunlar yaşanmaya başlandı. Diğer sosyal medya hesaplarını kullanarak Twitter’a erişim yapmakta zorlandığını söyleyen kullanıcılar, VPN yazılımlarını kullanarak ya da DNS değiştirerek aşılabildiğini belirttiler. Kullanıcıların mobil erişimde sıkıntı yaşamadığı, fakat TTNET ve ADSL üzerinden Twitter’a erişemediklerini savundular.

Sorunun şimdilik teknik bir problemden mi yoksa erişimin engellenmesi kararıyla mı ilgili olduğu bilinmiyor. Twitter’la ilgili yaşanan bu sıkıntıyla ilgili TİB’den (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) bir açıklama gelmedi.Geçtiğimiz yıl 17 Aralık Yolsuzluk Operasyonları kapsamında hükümet tarafından Twitter’a erişim kapanmış, AYM’nin (Anayasa Mahkemesi) iptali üzerine tekrar erişime açılmıştı.

DÜZENLEME : Konuyla ilgili TTNET' ve BTK'dan basın açıklaması geldi.

15 Aralık 2014 tarihinde çeşitli web sitelerinde ve sosyal medyada, TTNET abonelerinin Twitter’a erişemedikleri ve erişimin engellendiğine dair haberler yer almaktadır. TTNET tarafından Twitter erişiminin engellendiğine ilişkin iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.
 
Kamuoyunun bilgisine sunarız.
Saygılarımızla,
 
TTNET A.Ş. 

BTK  BASIN AÇIKLAMASI

Bugün internet kullanıcılarının Twitter’a erişemedikleri yönünde haberler basında ve bazı internet sitelerinde yer almıştır. Twitter’a yönelik herhangi bir erişim engellemesi söz konusu değildir.

Ancak Turkcell kullanıcılarının 2 saat boyunca Twitter’a erişemedikleri yönünde şikayetler alınmıştır. Bu nedenle Turkcell’e Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından denetim elemanı gönderilerek iddialara yönelik inceleme başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0