Twitter’a Grup DM’si ve Mobil Video Çekme Özellikleri Eklendi

0
0
0
0
0
​Güncellemelerine son günlerde daha fazla ağırlık veren Twitter, Direkt Mesajlaşma (DM) özelliğini gruplara uyarladı. Bunun yanında uzun zamandır beklenen mobil video çekme ve düzenleme özelliğinin de eklendiği duyuruldu.
Güncellemelerine son günlerde daha fazla ağırlık veren Twitter, Direkt Mesajlaşma (DM) özelliğini gruplara uyarladı. Bunun yanında uzun zamandır beklenen mobil video çekme ve düzenleme özelliğinin de eklendiği duyuruldu.

Twitter’ın resmi blogundan yayınlanan habere göre kullanıcıların birbirleriyle daha fazla etkileşim halinde olmasını isteyen Twitter, en fazla 20 kişi olacak şekilde toplu konuşmalara izin verecek. Sizi takip eden kişilerin birbirlerini takip etmesinin gerek olmadığı bu özellik sayesinde ufak çaplı topluluklar oluşturabileceksiniz.
 

Bu yenilikle birlikte bir de Twitter uygulaması üzerinden video çekip düzenlemesi yapılabilecek. Uygulamayı kullanırken tweet butonuna dokunduğunuzda alternatif olarak fotoğraf ekleme menüsünden eriştiğiniz video kamera özelliğiyle Twitter’a hazırladığınız videoları ekleyebileceksiniz. Videolar maksimum 30 saniye olacak. iPhone kullanıcıları, cihazlarındaki videoları da buraya ekleyebiliyor. Yapılan açıklamada bunun için Android kullanıcılarının biraz daha bekleyeceği belirtildi.

Twittter’ın bu özelliğini kullanan ilk kişi, How I Met Your Mother dizisi oyuncularından Neil Patrick Harris olmuş. Konuyla ilgili daha detaylı bilgilere ulaşmak için, Twitter’ın mobil video sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0