• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Twitter’ın Kapanması İle İlgili Anayasa Mahkemesi’nden Karar Çıktı

Twitter’ın Kapanması İle İlgili Anayasa Mahkemesi’nden Karar Çıktı

0
0
0
0
0
Twitter’ın Kapanması İle İlgili Anayasa Mahkemesi’nden Karar Çıktı
Bir süredir ülkece erişebildiğimiz; ancak yasaklandığı düşünülen ve erişimi kesebilmek için Google DNS adreslerini yönlendirmek de dahil her türlü engeli koymaya çalışan TİB’e karşı başvurular sonucunda Anayasa Mahkemesi karara vardı.
 
Bir süredir ülkece erişebildiğimiz; ancak yasaklandığı düşünülen ve erişimi kesebilmek için Google DNS adreslerini yönlendirmek de dahil her türlü engeli koymaya çalışan TİB’in başvuruları sonucunda Anayasa Mahkemesi karara vardı.

Verilen bilgi doğrultusunda Twitter’a getirilen erişim yasağının kaldırılması ile ilgili yapılan başvurularda, başvuran kişilerin haklarının ihlalinin söz konusu olduğuna ve bu engelin, ifade özgürlüğünün engellenmesi anlamına geldiğine karar verildi ve Yüksek Mahkeme, gereğinin derhal yapılması için kararı TİB ve Ulaştırma Bakanlığı’na gönderdi.

Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Şimdilik bildiğimiz ise mahkeme kararının Ulaştırma Bakanlığı’na gönderildiği. Ne zaman karar uygulanacak ve Twitter yeniden rahatça erişilebilir hale gelecek bilmiyoruz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0