Twitter'ın Kurucusu, Instagram'ı "Ti"ye Aldı

0
0
0
0
0
Geçtiğimiz günlerde Instagram’ın 300 milyon kullanıcı sayısını aşması üzerine Evan Williams'ın "Umurumda değil" şeklindeki açıklaması diğer bir gündem konusu olduğunu söyleyebiliriz.
Geçtiğimiz günlerde Instagram’ın 300 milyon kullanıcı sayısını aşarak, Twitter’dan daha büyük bir kitleye sahip olduğunu buradaki haberimizde ayrıntılı biçimde aktarmıştık.

Instagram’ın Twitter’ı kullanıcı sayısı bakımından geçtiği haberleri sosyal medyada gündem konusu olması üzerine Twitter kurucularından olan Evan Williams’a yönlendirilen “Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna adeta soğukkanlılıkla, “Umurumda değil” şeklinde yanıt vermesi diğer bir gündem konusu oldu.Fortune dergisinden Erin Griffith’in sorularını yanıtlayan Williams’ın, Twitter ’ın dünya üzerindeki etkisini Instagram ile kıyaslayacak olursak epey önemli bir fark olduğunu görürsünüz. Elmayla portakalın karşılaştırması gibidir. Twitter, bizim olmasını istediğimiz şey. O, gerçek zamanlı bir bilgi ağı. Dünyadaki her şey Twitter’da meydana geliyor, önemli şeyler Twitter’da duyuluyor ve dünya liderleri buradan birbirleriyle konuşuyor. Dürüstçe söyleyebilirim ki Instagram’ın sevimli resimlere bakan daha fazla insana sahip olması umurumda değil. sözleri Instagram’ı küçümseyen türdendi.

Özetle kullanıcı sayısının başlıca kriter olmadığını belirtirken “Dünya liderleri Twitter’dan birbirleriyle konuşuyor.” şeklinde ki açıklamasıyla gerçekten anlamlı bir savunma yaptığını söyleyebiliriz. Fakat Instagram kullanıcıları için “Sevimli resimlere bakan insanlar” şeklindeki sözünün pek doğru olduğunu düşünmüyorum. Çünkü sözlerinde ifade ettiği gibi elmayla portakalın kıyaslanması gibi bir durum söz konusudur.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0