​Twitter Kadınlara Karşı Sosyal Medya Saldırılarına Önlem Alıyor

0
0
0
0
0
​Twitter Kadınlara Karşı Sosyal Medya Saldırılarına Önlem Alıyor
Sosyal medyayı erkekler kadar kadınlar da çok fazla kullanıyor. Hayatın her alanında olduğu gibi burada da gereksiz ve saçma saldırılara mağruz kalıyorlar. Twitter bu olaya sağduyu göstererek şimdilik sadece kendi platformunda da olsa bazı önlemler alıyor
Sosyal medyayı erkekler kadar kadınlar da çok fazla kullanıyor. Hayatın her alanında olduğu gibi burada da gereksiz ve saçma saldırılara maruz kalıyorlar. Twitter bu olaya sağduyu göstererek şimdilik sadece, kendi platformunda da olsa bazı önlemler alıyor. 

Women, Action and Media isimli bir kadın hakları koruma grubuyla işbirliği içinde çalışma başlatan Twitter, cinselliği temel alan saldırıların önüne geçmeye çalışıyor. Koruma grubunun geliştirdiği bir araç sayesinde Twitter'daki istismarlar rapor edilip Twitter'a aktarılıyor. Doğrulanan raporlar 1 gün içerisinde Twitter ekibinin eline ulaşırken, karar mekanizmasını da mikro blog ekibi yönetecek.

Twitter ekibinin bu konuya ilgi gösterme sebebi olarak, sosyal medya kullanan kadınlara Twitter üzerinden yapılan saldırılar gösteriliyor. Twitter'ın açıklamasına göre ise saldıraya uğrayan insanların, Twitter üzerindeki şikayet sisteminin gelişmesi üzerine birçok geri bildirim göndermesi en büyük sebeplerden birisi. Şirket hali hazırda zaten bu konu üzerinde yoğun olarak çalışıyorken, bu çalışmaya W.A.M'in de katılması çalışmaları hayli hızlandıracak.

W.A.M. gelen raporları hem sosyoljik alanlarda kullanacak hem de mikro blog servisi gelebilecek saldırılara karşı önceden daha iyi önlemler alabilecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0