Twitter Mahkeme Kararı ile Kapatıldı!

3
2
0
0
0
Twitter Mahkeme Kararı ile Kapatıldı!
Başbakanlık Basın Müşavirliği bi gece 'Twitter kapatılabilir' açıklaması yaptı. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra Twitter kapatıldı. BTK'nın site bilgileri sorgu sayfasında www.twitter.com adresi sorgulandığı zaman site hakkında alınan mahkeme kararları ile birlikte "TİB tarafından koruma tedbiri uygulanmaktadır" ibaresi yayınlanıyor.

Başbakanlık Basın Müşavirliği, Başbakan Erdoğan'ın Bursa'daki "Twitter, mwitter kökünü kazıyacağız" sözlerine açıklık getirdiler. 

“Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Bursa mitingindeki konuşmasında Twitter hususunda kullandığı ifadelerde, hukuki bir duruma işaret edilmektedir. Halihazırdaki durumda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı linklerin kaldırılmasına ilişkin mahkemelerden çıkarmış oldukları kararların uygulanması konusunda Twitter yetkililerinin duyarsız kaldıkları bir süreç söz konusudur. Nitekim bu süreç zarfında mahkeme kararları doğrultusunda TİB gerekli girişimlerde bulunmuş, ancak Twitter yetkilileri bu taleplere duyarsız kalmıştır.

Mahkeme kararlarını umursamama, hukukun gereğini yerine getirmeme biçimindeki bu tutumda bir değişiklik gözlenmemesi halinde, vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için teknik olarak, Twitter'e erişimin engellenmesinden başka çare kalmayabileceği belirtilmektedir.

Başbakanımız da Bursa'daki konuşmasından bu olguya dikkati çekmiş bulunmaktadır”

AÇIKLAMADAN SONRA TWITTER ÇÖKTÜ

Başbakanlık'tan yapılan yapılan  açıklamadan sonra Twitter'a erişim kesildi. Türkiye'nin büyük bir kesiminde Twitter'a ulaşımın sağlanamadığı belirtiliyor. Ayrıca Twitter'ın mobil aplikasyonu da şu anda çalışmıyor.

TWITTER YASAĞI BÜYÜK SES GETİRDİ

Twitter'a uygulanan sansürün ardından Twitter'a girebilen birçok kullanı düşüncelerini paylaştılar. İşte onlardan bazıları:

M. Serdar Kuzuloğlu: Olası Twitter engellemelerine karşı Chrome tarayıcınıza Zenmate kurarak erişim sağlayabilirsiniz.

Mehmet Baransu: Twitere kagıthaneden girdiginizde sayfada mahkeme karariyla kapatıldıgı yazıyor. Sabaha kadar bölge bölge tum Türkiyede twiter kapatılacak

Yekta Kopan: 2014 yılında bir gece, kademe kademe özgürlüğün ve iletişimin karartıldığını yaşadığımız bir gece. Tarihe not düşülsün. Unutulmasın.

İdris Bal: Twittera erişim engellenmiş. Kuzey Kore'ye hoşgeldiniz

Cem Davran: Twitter falan kapatılamaz, yemeyin bu numaraları. Yakında, ben şunu kastettim açıklaması gelir.

Mahir Zeylanov: Twitter yasaklanırsa, bir gün hepiniz "keşke biz de sınır dışı edilseydik" diyeceksiniz.

Esin Övet: Yani simdi bugün son günümüz mü???

Cenk Sidar: Twitter'ı yasaklayınca kendisine karşı muhalefetin güçleneceğini anlasaydı zaten bugün içinde bulunduğu duruma düşmezdi!

Aslı Aydıntaşbaş: Nasıl bir danışman kadrosu varsa artık, diyemiyorlar ki ”Bu işi daha önce Mübarek denedi. 2009'da İran, 2011'de İran denedi. Aman ha!”

Demet Evgar: Tadilat nedeniyle kapatıyoz mu, nooldu??

Doğa Rutkay: Arkadaşlar ekran kararıyoooor yazılar siliniyorr harfler eksik saya yenilenmiyor mentionlar uçtuuuu (son sözler) !!:))

Oktay Kaynarca: Tweeter i kapat, facebook u yok et, interneti engelle de aklımızı vicdanımızı yüreğimizi nereye gömeceksin?

Ergun Babahan: Bu tablonun sorumlusu ne yazık ki Abdullah Gül'dür

Şafak Ongan: Ulan acaba kapamaya benden mi başladılar? 3G le çalışmadı wifi ya geçince çalıştı Twitter

Sedat Kapanoğlu: uydunet'teki twitter engeli şimdilik dns tabanlı görünüyor.

Hakan Demir: Twitter'a erişim an itibariyle engellendi. DNS değiştirmeden girilemiyor.

Itır Esen: Hep karanlık.. Hep karanlık, YETER artık YETER... Bir avuç kar beyazı, bir adım, YOL bize...

Alper Turgut: Kapanır filan, hakkınızı helal edin, bir kusurumuz olduysa affola, hep mağdur olanlara ise Allah akıl, fikir versin,haydi şimdi sarılalım :)

3
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
0
0
0