Twitter, Periscope İsimli Canlı Yayın Uygulamasını Yayınladı

0
0
0
0
0
Twitter, bu yılın başında video akışı uygulaması olan Periscope’u satın almıştı. Bugünden itibaren iOS kullanıcıları için kullanıma sunulan Periscope uygulaması, Twitter üzerinden videoları eş zamanlı olarak paylaşmanızı sağlayacak. 
Twitter, bu yılın başında video akışı uygulaması olan Periscope’u satın almıştı. Bugünden itibaren iOS kullanıcıları için kullanıma sunulan Periscope uygulaması, Twitter üzerinden videoları eş zamanlı olarak paylaşmanızı sağlayacak. Örneğin kaçırdığınız bir konsere herhangi bir arkadaşınız gittiğinde bu uygulamayı kullanarak size eş zamanlı olarak şarkıları aktarabilecek.

Bu özelliğin şöyle güzel bir yanı daha bulunuyor; videoyu canlı olarak izleyemeyen kullanıcılar, istedikleri zaman videoyu daha sonra izleyebilecekler. Ayrıca Facebook paylaşımlarındaki gizlilik özelliğinin bir benzeri kullanılarak yayın özelleştirilip belirli kişiler tarafından izlenilmesi sağlanabilecek. Twitter’ın bu uygulaması, aynı şekilde canlı yayın akışını sağlayan Meerkat’a da ciddi bir rakip olacak.

Periscope uygulamasını şimdilik yalnızca iPhone kullanıcıları kullanabilecek. Yakın bir zaman içerisinde Android ve Windows Phone platformu için de kullanıma açılacaktır. Uygulamanın iOS versiyonunu şuradaki link üzerinden indirebilirsiniz.


Kaynak: UberGizmo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0