Twitter Reklam Hedeflerini Genişletiyor

1
0
0
0
0
Twitter Reklam Hedeflerini Genişletiyor
Uzun bir süre reklam alma konusunda direnen; ancak piyasanın baskısına dayanamayarak sonunda kapılarını reklamverenlere açan Twitter, şimdi de reklam hedefleme çerçevesini daha isabetli hale getirerek reklam piyasasındaki yerini ve sosyal medyadaki payını artırmanın peşinde.
Geçtiğimiz yıl, başlı başına bir reklam mecrasın olacağının sinyallerini vermeye başlayan Twitter, hedeflenmiş reklamlara yönelmiş ve reklamverenleri daha da memnun etmişti.

Bu yıl kendi hedefini de artıran Twitter'ın 2014 yılı için beklediği reklam geliri 1 milyar Dolar. Bu hedefe ulaşabilmek için de hedeflenmiş reklamlarını daha verimli hale getirip hedef kitleye daha isabetli şekilde ulaşma çabasına girdi.
 

 Twitter ID hedefleme


Reklamverenler artık Twitter üzerinden verecekleri reklamlarda kendi email listelerindeki kişileri kullanabilirler. Twitter'a tanıtacakları email listesi sayesinde reklamlarının sadece bu email adreslerine bağlı olan ya da bu email adresleri ile ilişkili olan kişilere gösterilmesini sağlayabilirler. Bu da özellikle pazarlamanın geri dönüş safhası için etkili bir yöntem gibi görünüyor.

Ayrıca reklamverenler  reklamlarının görüneceği Twitter hesaplarının ID yapılarına göre hedefleme yapıp profil açıklamaları, kullanıcı sayıları, hesabın onaylanmış olup olmaması ve hesap üzerinden atılmış twitlerin konusu gibi kriterler sayesinde hedef kitlelerine daha isabetli şekilde ulaşabilirler.
 

 Hedef kitle daraldıkça reklamın verimi artıyor


Reklamverenler artık Twitter reklamlarının görüneceği kişilerin yanında, reklamlarının gösterilmeyeceği kişileri seçme şansına da sahip.

Buna göre takipçi sayısı için bir yeterlilik koyarak belli seviyenin altındaki kullanıcılara reklamınızın görünmesini engelleyebiliyorsunuz.

Bu gelişmeler ile reklam konusunda Facebook'un gerisinde kalmak istemediğini gösteren Twitter, reklam sektörünün son trendlerini de takip ettiğini ispatlıyor. Artık internet reklamlarının olmazsa olmazı kabul edilen hedeflenmiş reklamlar ile bir zamanların reklamsız ve reklama karşı duruşa sahip sosyal ağı Twitter, pazarın iddialı reklam mecralarından birisi haline geliyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0