Twitter'in Başı Sahte Hesaplarla Dertte

0
0
0
0
0
Twitter'in Başı Sahte Hesaplarla Dertte
Twitter'da hangi profilin gerçek, hangisinin sahte hesap olduğunu bazen kestiremiyorsunuz değil mi? İşte bu dertten muzdarip olanlar sadece kullanıcılar değil, Twitter'in kendisi de rahatsız.
Sosyal medyanın en popüler isimlerinden olan Twitter'in başı dertten kurtulmuyor. Sürekli olarak çıkan reklamlardan dolayı tepki gören Twitter, şimdi de sahte hesaplara karşı savaş açıyor. (ulan dm'den mesaj atıcam da, acaba sahte hesap mıdır sorunu ortadan kalkarsa bir çok kişiden hayır duası alırsınız!)

Twitter, kullanıcılar arasında "bot" olarak bilinen ve yapay zeka tarafından kontrol edilen hesaplar ile büyük sorunlar yaşıyor. Şirket yetkililerince yapılan açıklamada, Twitter'i her ay ziyaret eden 271 milyon kullanıcının %8.5i, otomatik durum güncellemesi yapan üçüncü parti yazılımlardan oluşuyor. Yani kabaca söylemiş olursak, siteyi ziyaret eden kullanıcıların 23 milyonu bot, yani gerçek kullanıcılar değil. Ayrıca verilen bu rakamlar yılın ilk üç ayını kapsıyor ve yapılan son hesaplama Haziran ayında gerçekleştiği için, durumun vehametinin bir hayli fazla olduğu söyleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0