Twitter ve Foursquare'den Yer Bildirimi Ortaklığı

0
0
0
0
0
Twitter, yer bildirim dendiğinde akla ilk gelen uygulama Foursquare ile, tweetlerinizdeki yer bildirimleri konusunda ortaklığa vardı.
Daha önceden attığınız tweetlere, telefonunuzun gps özelliğini kullanarak konum ekleyebiliyordunuz. Ancak bu işlem Twitter’ın kendi sistemi üzerinden gerçekleşmekteydi.

Özellikle şu sıralar önemli mobil uygulamaların birbirleriyle yaptığı anlaşmalara, ortak çalışmalara alışmış durumdayız. İşte bu ortaklığa bir yenisi daha eklendi. Twitter, tweetlerdeki yer bildirimleri konusunda Foursquare ile anlaştı.Şimdi ‘’e zaten Twitter’da bu olayı yapıyorduk ne gerek var?’’ diyebilirsiniz. Ancak Twitter’ın bu anlaşmayı yapmasındaki amaç, yer bildirimlerini çok daha detaylı bir şekilde sunmak. Twitter yer bildirimleri Foursquare’e göre daha genel durumda (mesela şehir, semt, mahalle gibi). Ancak bu ortaklık ile Twitter üzerinden Foursquare’i kullanarak işletmeler, popüler merkez noktaları gibi daha özel yer bildirimleri yapabileceksiniz.Bu olay çok da önemli gözükmeyebilir ancak, önemli noktalardan tweet atarken gayet kullanışlı olacak bir yenilik. Twitter tarafından yapılan açıklamada özelliğin çok yakında kullanıma sunulacağı belirtidi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0