Twitterda Ne Paylaşsam?

1
0
0
0
0
Twitterda Ne Paylaşsam?
Hangi tweet’lerin daha çok etkileşim aldığı hem fenomenler, hem fenomen olmak isteyenler, hem de reklam şirketleri için çok önemli. “Spor ilgili bir haberde fotoğraf mı paylaşsam daha çok kişiye ulaşırım, yoksa video mu?” Diye düşünenler için twitter resmi bloğundan bir rapor yayınladı.
Hangi tweet’lerin daha çok etkileşim aldığı hem fenomenler, hem fenomen olmak isteyenler, hem de reklam şirketleri için çok önemli. “Spor ilgili bir haberde fotoğraf mı paylaşsam daha çok kişiye ulaşırım, yoksa video mu?” diye düşünenler için Twitter resmi bloğundan bir rapor yayınladı.

Twitter’ın veri mühendisi Douglas Mason; siyaset, müzik, haberler, spor ve TV alanında atılmış milyonlarca tweet’i inceleyerek yaptığı araştırmada hangi twitlerin yüksek etkileşim aldığını inceledi.
 

 En fazla ReTweet'i Fotoğraflar Alıyor!


İki milyondan fazla twit inceleyen Mason, bu sonuca varmış. Araştırmasında fotoğraf, video ve linkler içeren tweet’lerin ciddi bir etkileşim sayısına ulaştığını belirten Mason, fotoğrafların %35, videoların %28, alıntıların %19, sayı içeren tweetlerin %17 ve hashtaglerin ise %16 etkileşimi arttırdığını gözlemlemiş. Aşağıdaki güncel istatistiğe bakarak siz de konuya göre hangi paylaşımın yüzde kaç etkileşim aldığını görebilirsiniz.

Twitter’da artık ne paylaşırsam beni farkederler acaba?” diye düşünenler fotoğraf paylaşımını arttırabilirler. Sıradan bir hashtag’in yaklaşık iki katı kadar etkileşim alacakları artık bir gerçek.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0