Twitter, Taciz İçerikli Tweetlere Karşı Çok Sert Önlemler Aldı

0
0
0
0
0
Twitter, içerisinde taciz barındıran içerikler barındıran Tweet'lere karşı önlem almaya başladı. Artık herkes Twitter'dan istediği gibi ağzına geleni söyleyemeyecek.
Twitter, bugün itibariyle sosyal ağı kötüye kullananlar için önemli önlemler almaya başladı. Yeni gelen özellikle birlikte ele geçirildiği ya da kötüye kullanılan hesaplar bir süreliğine donduruluyor. Bir nevi banlama sistemi getiren Twitter, hesabın açılması için kullanıcının telefon numarasını doğrulamasını istiyor.

Şirketin yapmış olduğu açıklama ise şöyle;

Şiddet ve tehdit politikamızı güncelliyoruz. Yani önceden şiddet ve tehdit içeren hesapları direkt olarak kapatıyorduk, şimdi ise şiddet ve tehdit ihtimali olan tüm kullanıcıları bir süreliğine engelliyoruz ve daha sonra telefon numarası ile doğrulama yapan kullanıcılar sayfalarına ulaşabilmesine izin veriyoruz.Twitter yetkililerin söylemek istediği şey oldukça açık: Eğer bu sosyal ağı yanlış bir şekilde kullanırsanız ya da kullanmaya çalışırsanız hesabınızı engelliyoruz.

Eğer hesabınızı bir süre içinde doğrulamazsanız sayfanız kapanıyor. Doğruladıktan sonra da şikayet gelen Tweet'leri incelemenize olanak sağlayan Twiyter, bu Tweet'leri silmenizi istiyor. Hesabınıza ancak bu şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Twitter’ın yapmış olduğu bu çalışma sayesinde şikayet ettiğiniz Tweet'ler eğer sakıncalı bulunursa, kaldırılıyor diyebiliriz.

Ayrıca bu uygulama sadece şikayet üzerinde değil, aynı zamanda Twitter'ın algoritmasına yakalanan taciz içerikli Tweet'lere de uygulanacak.

Kaynak: TheNextWeb
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0