Uzaydan Yanlış Numarayı Arayan Astronotun Dramı

0
0
0
0
0
Telefon şakaları akıllı bir şekilde tasarlandığı zaman trollüğün en sağlam yapıldığı şakalardan biridir. Ancak İngiliz astronot, bu trollük seviyesini atmosferin dışına çıkarmayı başarmış.
İngiliz astronot Tim Peake, geçtiğimiz günlerde evrensel çapta bir trollemeye imza attı. Hem genç pilotları bilimsel çalışmalara teşvik etmek, hem de çeşitli deneyler ve projeler yürütmek için altı aylık bir süreç boyunca Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) kalacak olan Peake, birkaç gün önce ulaştığı uzay istasyonundan bir tweet attı.

İki mürettebata uzayda yürüyüş yapmaları için yardım eden aynı zamanda ISS'in dış modüllerinde bulunan bazı parçaları tamir eden Peake, sanıyoruz uzayda trollük yapan ilk insan olmayı da başardı.Uzaydayken durumu hakkında eş zamanlı bilgi vermek için yetkilileri aramak isteyen Peake, yanlış numarayı çevirince tanımadığı bir vatandaşla telefon görüşmesi gerçekleştirmiş. Hem de telefonu açan kadına ''Merhaba, orası Dünya mı?" şeklinde bir soru yönelterek. 

Bu komik olayın ardından resmi Twitter hesabından Peake'in attığı tweet şu şekilde; "Biraz önce yanlışlıkla arayıp 'Merhaba, orası Dünya mı?' diye sorduğum hanımefendiden özür dilemek isterim - telefon şakası değil… yalnızca yanlış numara!". 
 

Her ne kadar olay yanlış numara çevirme sebebiyle gelişse de uzaydan rastgele birini arayıp, bir de telefon açılır açılmaz bomba bir soru ile trollüğü başka bir boyuta taşıyan Peake'i tebrik ediyoruz.

Kaynak: NYTimes
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0