Video Oyunları İle Deli Gibi Para Kazanan 17 Youtuber

9
3
1
1
0
Bir oyun oynarken, ya da oynamayı düşündüğümüzde ilk başvurduğumuz, bazen de sırf eğlenme amaçlı açıp videolarınız izlediğimiz Youtuber'lar, bu işten çok ciddi paralar kazanmaktalar. Bizde video oyun oynayarak Youtube üzerinden para kazanan 17 Youtuber'ı sizin için sıraladık.

Nasıl ki günümüzde Vine’ın, Instagram’ın vb. uygulamaların fenomenleri varsa, internet aleminin en kralı, internet aleminin en babası Youtube’un da herkesce bilinmiş, abone sayıları, izlenme sayıları almış yürümüş sayısız fenomeni bulunmakta.

Bu fenomenlerin paylaştığı her bir video en kötü ihtimal yüzbinlerce, olası ihtimalle de milyonlarca insana ulaşmakta. Bu ulaştıkları sayılara göre kazandıkları paralar da oldukça yüksek rakamlara çıkmakta.

Tabi bu tarz Youtuber’lar videolarında konu olarak pek çok farklı şey üzerinden paylaşım yapmakta. Webtekno olarak bize de bu Youtuber’lardan, paylaşım ağırlıkları video oyunlar üzerine olanları
toplamak düştü.

İşte Youtube aleminin hem oyununu oynayıp hem de canavar gibi parasını kazanan 17 fenomeni;
 

 17- GamePlayRJListemize dünyanın en şiddetli(!) oyunlarından biri olan Minecraft’ı oynayarak para kazanan bir Youtuber ile başlayalım. Brezilyalı DavyJones, GamePlayRJ kanalı üzerinden Minecraft oynayarak Youtube’dan yıllık 2,2 milyon dolar kazanmakta.

 

 16- ihascupquakeSaçlarını boyadığı canlı renkler ve oynadığı oyunlar ile güzel bir kitleye ulaşan Tiffany Michelle Herrera’nın, ayrıca Youtube’da kedisi ve koleksiyon oyuncakları için iki ayrı kanalı da bulunmakta. Tiffany’in Youtube üzerinden yıllık kazancı 2,4 milyon dolar.

 

 15- SmoshAnthony Padilla ve Ian Hecox’un bizlere sunduğu Smosh, Youtube’da bulunan en ünlü kanallardan biri. Özellikle mobil oyunlar oynadıkları videolar ile ünlenen ikili, Youtube’da farklı kanallar açarak, daha farklı alanlarda da hatrı sayılır bir izleyici kitlesine ulaşmayı başardılar (film parodileri yaptıkları bir kanalları da mevcut). Youtube kanallarının ulaştığı rakamlara göre yıllık kazançlarını inceleyen Social Blade’e göre Smosh kanalının yıllık kazancı 3 milyon dolar.

 

 14- EvanTubeHDSiz 9 yaşında iken ne yapıyordunuz bilmiyoruz ancak Evan 9 yaşında oyuncak kutu açılışları yapıyor, video oyunları oynuyor ve boyu kadar parayı da kazanıyor. Bir milyon üzerindeki abonesi ve deli gibi izlenen videoları sayesinde Evan’ın yıllık kazancı 3,2 milyon dolar.

 

 13- KSIOlajdebtÖzellikle FIFA oynaması ile ünlenen, bu ününü biraz da FIFA’nın dünya çapındaki geniş kitlesine borçlu olan KSI, FIFA videoları ile tutulunca ordan alıp yürümüş. Son derece eğlenceli videoları bulunan KSI’ın yıllık kazancı 3,4 milyon dolar.

 

 12- GameGrumpsDahice müzik ve animasyon karışımları hazırlayıp, ‘’Let’s Play’’ tarzında oyunlar oynayan GameGrumps, yayınlarına getirdikleri özel konuklar ile de iyi bir izlenme sayısına ulaşmakta. Arin Hanson’un liderliğindeki GameGrumps yıllık 3,7 milyon dolar gelir elde etmekte.

 

 11- TheWillyRexTıpkı Vegetta777 gibi Minecraft üzerinden üne kavuşan İspanyol Guillermo Diaz, Minecraft’ta yaptığı yapıları yok ederek, sonra tekrar yapıp tekrar yok ederek, sonra tekr.. Neyse yani bu şekilde Minecraft severleri abonesi yapmış ve şu an yıllık kazancı 4 milyon dolar.

 

 10- FernanFlooFernanFloo da tıpkı Vegetta777 gibi İspanyol bir Youtube kanalı. Özellikle videolarında kullandığı renkli bir aksan ve mizah yeteneği ile abone sayısını sürekli arttıran Luis Flores, Youtube üzerinden yıllık 4,2 milyon dolar kazanmakta.

 

 9- JuegaGerman‘’Hola Soy German’’ adlı kanalı bir açılıp bir kapanan Şilili komedyen German Aranis, Youtube üzerinden pek çok farklı oyun oynayıp yayınlamakta. Özellikle Flappybird ve Minecraft videoları ile öne çıkan German, aynı zaman da JuegaGerman kanalından da videolar paylaşmakta. German iki kanalından yıllık toplam 5,4 milyon dolar kazanmakta.

 

 8- VanossGamingEvan Fong şüphesiz en çok eğlenip para kazanan Youtuber’lardan biri herhalde. Evan’ın yaptığı tek şey GTA oynamak. Birkaç arkadaşı ile son derece eğlenerek oynadıkları GTA videoları ile Youtube’da önemli bir kitleye ulaşan Evan, yıllık 7,7 milyon dolar kazanmakta.

 

 7- MarkiplierKomik yüz ifadeleri, tepkiler ve oynadığı değişik oyunlar ile Mark Edward Fischbach, en sevilen Youtuber’lardan biri. Oynadığı oyunların dışında özellikle çok oturaklı bir ses tonu da olan Mark, oyunculuk ve dublaj konusunda da oldukça yetenekli. Çok farklı bir hayat hikayesi olan Mark Edward, kendi animasyon serisini de yaparak Youtube takipçilerine sunmakta. Markiplier’in yıllık kazancı 8,1 milyon dolar.

 

 6-Vegetta777

 

Bir diğer Minecraft popülerlerinden olan, oyunun tüm inceliklerini, tüm kolaylıklarını videolarında sunan Samuel de Luque, Youtube’da bulunan en meşhur İspanyol kanalı olan Vegetta777 ile, yıllık 8,5 milyon dolar kazanmakta.

 

 5- PewDiePie‘’Hows it going bros my name is PewDiePie!’’.. İyi bir Youtube kullanıcısı olup da bu cümleyi bilmeyen, duymayan yoktur herhalde. Youtube’un en büyük yıldızlarından biri olan, İsveç asıllı Felix Arvid Ulf, gerek oyun oynarken verdiği tepkiler, gerekse videolarında kullandığı mizah yeteneği ile izleyici ve abone sayısını her geçen gün arttırmakta. Öyleki Forbes ve The Wall Street Journal gibi finansal yayımlar, Felix’in yıldız gelirini ve potansiyelini incelemeye almış. Felix’in kazandığı 8,5 milyon dolarlık yıllık gelir onu listenin başına koymaya yetmeyebilir, ancak hiç şüphesiz o en iyi Youtuber’lardan biri.

 

 4- JacksepticeyeYoutube’da video oyunları oynayanlar içinde en enerjiği olarak deklare edilen, İrlanda asıllı Sean William McLoughlin, fanları tarafından da son derece sevilmekte. Video oyun oynamanın yanında abonelerinin yorumlarını okuyup cevaplayan Sean, yıllık 8,8 milyon dolar kazanmakta.

 

 3- StampylongheadMinecraft oynayarak fenomen haline gelmiş isimlerden biri daha. Joseph Garrett oyunlarında çıkardığı komik sesler ve yarattığı kedi benzeri bir karakter ile çocuk sınıfına oldukça güzel hitap etmekte. Joseph’in Stampylonghead ile yıllık kazancı 9,7 milyon dolar.

 

 2- PopularMMOsPopularMMOs, ‘’FuriousDestroyer’’ olarak MineCraft’tan tanıyabileceğiz Pat ve ‘’SuperGirlyGamer’’ olarak da bilinen Jen ikilisinden oluşmakta. Farklı pek çok kanalları bulunan ikili bu kanalların tümünden yıllık 11 milyon dolar kazanmakta.

 

 1- TheDiamondMineCartListemizin birinci sırasında, yine dünyanın en fazla şiddet içeren(!) oyunlarından biri olan Minecraft’ı oynayarak parayı kırmış Daniel Middleton var. Daniel’in bu derece fazla aboneye ve izlenmeye sahip olmasının sebebi de, videolarında son derece cana yakın, aile dostu ve Minecraft’in çoğunluk kitlesi olan çocuklara tam anlamıyla hitap ediyor olması. Verilere göre Daniel’in kanalı ile Youtube’dan kazandığı yıllık gelir 11,2 milyon dolar.


Sizinde gördüğünüz üzere dünyanın en tehlikeli, en şiddet içeren oyunlarından biri olan MineCraft, hemen hemen tüm önemli Youtuber tarafından oynanmakta..

Peki siz bu Youtuber'lardan hangisini ya da hangilerini takip ediyorsunuz? (Ben mesela Markiplier,PewDiePie ve KSI hayranıyım) Sizde favori Youtuber'larınızı yorum olarak bildirin. Bakalım Webtekno takipçileri ağırlıklı olarak hangi Youtuber'ları takip ediyormuş? :)

9
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
9
3
1
1
0