• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Videosu Facebook ve YouTube'da Milyonlarca Kez İzlenen Müslüman Gencin Paris'teki Sosyal Çalışması

Videosu Facebook ve YouTube'da Milyonlarca Kez İzlenen Müslüman Gencin Paris'teki Sosyal Çalışması

1
0
0
0
0
Videosu Facebook ve YouTube'da Milyonlarca Kez İzlenen Müslüman Gencin Paris'teki Sosyal Çalışması
​Paris’te gözlerini bağlayarak kollarını açan bir müslümanın ‘Bana güveniyor musun? Ben sana güveniyorum’ temalı videosu, YouTube ve Facebook’ta milyonlarca kez izlendi.
Geçtiğimiz hafta Paris’te yapılan silahlı saldırı sonucu 129 kişi hayatını kaybetmiş ve yüzlerce kişi yaralanmıştı. Terör örgütü ışid’in üstlendiği saldırı, batı dünyasında olduğu kadar Müslüman dünyasında da büyük bir üzüntünün oluşmasına sebep oldu. Yıllardır Müslümanların birçok batılı ülkede terörist olarak algılanması ve yapılan son saldırıların kendilerini müslüman olarak tanımlayan teröristler tarafından gerçekleştirilmesi, bu yöndeki algının giderek kemikleşmesine sebep oldu.

Bu durumun daha da kötü boyutlara ulaşarak dünyada İslamofobinin oluşmasına engel olmak isteyen Müslüman bir genç, Paris’te yaptığı sosyal etkinlikle üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdi. Gözlerini kapatarak kollarını açan ve ‘Ben sana güveniyorum, sen bana güveniyor musun?’ sloganıyla hareket eden gencin yayınlanan videosu, Facebook ve YouTube’da milyonlarca kez izlendi. 

Duygu yüklü anların da bulunduğu videoları aşağıdan izleyebilirsiniz.
 
 

"I'm a Muslim and I'm told I'm a terrorist. I trust you. Do you trust me? If yes, hug me," his sign read.And this is how people in #Paris reacted...

Posted by NBC Nightly News with Lester Holt on 18 Kasım 2015 Çarşamba
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0