Engellemeden Vine da Nasibini Aldı

0
0
0
0
0
Sabah saatlerinde Twitter'ın engellenmesinin ardından şimdi de aynı engeli Vine platformu da yaşayarak ülkemizdeki ilk yasağını yemiş oldu.
6sn süreli videolar paylaşarak oluşturulan sosyal medya platformu olan Vine'da bugün sabah saatlerinde Twitter'a uygulanan engelden nasibini aldı. Gelen bilgilere göre hem Twitter'a hem de Vine'a gelen bu engellemenin sebebi de Suruç'ta yaşanan katliamin görüntülerinin bu mecralarda paylaşılması ve eylem çağrıları.

İlk olarak Twitter, YouTube ve Facebook dahil olmak üzere Vine'a da TİB tarafından gönderilen uyarı yazısı Facebook ve YouTube tarafından uygulanarak istenilen içerikler kaldırılmış. Twitter ve Vine ise ifade özgürlüğünü öne sürerek yaptığı ret ile engellenen bu sitelere şu anda DNS ve VPN hizmetleri kullanılmadan erişmek mümkün değil.Vine'ın uygulamasına da uygulanan bu engel de kısa süre içerisinde kaldırılabileceği ve Twitter ile beraber erişimin tekrar açılabileceği konuşuluyor. Ancak bu arada dolaşan bir diğer Vine'ın kapatılma nedeni ise Twitter ve Vine'ın IP adreslerinin ortak olması da gösteriliyor.

Bakalım bu engellemeler nereye kadar devam edecek, hep beraber göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0