Yammer - Şirket İçi Sosyal Ağ

0
0
0
0
0
Yammer - Şirket İçi Sosyal Ağ
Kim hangi proje üzerinde çalışıyor? Hangi projede ne sorunlar yaşanıyor? Ofisin en son dedikoduları neler? Ayın elemanı kim? Ofis içinde dönen tüm sohbet artık bir sosyal paylaşım platformunda.
Yammer, adeta sizin şirketiniz için oluşturulmuş bir sosyal paylaşım platformu. Anasayfasında Twitter'ın "what are you doing? (Ne yapıyorsun?)" sorusu yerine "What are you working on? (Ne üzerinde çalışıyorsun?)" sorusunu yönelten bir şirket için mini blog da diyebiliriz Yammer için.

Şirket mailiniz ile hesap açabildiğiniz bu sosyal ağda size hesabınızı oluşturduğunuz şirketin adına bir grup oluşturuyor. Gruba aynı mail uzantısına sahip şirket arkadaşlarınızı dahil ederek sosyal bir ofis ortamı oluşturabiliyorsunuz. Dilerseniz şirketinizdeki tüm departmanlar için alt gruplar oluşturabilir ve ofisteki tüm düzeninizi Yammer'a taşıyabilirsiniz.

Oluşturduğunuz gruplarda ya da tüm şirket genelinde yapılanlardan Yammer sayesinde haberdar olabiliyor, bir sorun ya da iletmek istediğiniz bir durum olduğunda masaya gitmek, kurumsal bir ağızla mail atmak ya da öğlen arasını beklemek yerine Yammer'dan iletmek istediğiniz her şeyi istediğiniz kişilere ulaştırabiliyorsunuz.

Kurduğunuz grupları isterseniz sadece şirket çalışanlarına, isterseniz de tüm Yammer ağına açıp şirket dışındaki insanları da gruplarınıza ekleyebilirsiniz.
 

 Microsoft Bırakmadı!


Yakın bir geçmişte Microsoft, ağında 200 binden fazla şirket bulunduran bu gelecek vaadeden sosyal ağı kendi bünyesine katarak 1.2 milyar Dolarlık bir satın alma gerçekleştirdi.

Satın aldıktan sonra sohbet ve dosya paylaşımı gibi geliştirmelerle daha da ileri gideceğinin izlenimini veren Microsoft, Yammer'dan ümitli görünüyor.

Mobil uygulaması ve bilgasayarlarınız için masaüstü eklentisi de bulunan Yammer kelimenin tam anlamı ile şirketinize özel bir sosyal ağ işlevi görüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0