• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Yaptığı Saat Bomba Sanılarak Gözaltına Alınan Ahmed Mohamed’den Rekor Tazminat Davası!

Yaptığı Saat Bomba Sanılarak Gözaltına Alınan Ahmed Mohamed’den Rekor Tazminat Davası!

0
0
0
0
0
Ev yapımı saatini okula getiren ve öğretmeni tarafından saatin bomba sanılmasından sonra tutuklanan Ahmed Mohamed, rekor bir tazminat ve özür talep ediyor.
Ahmed Mohamed, birkaç ay önce dünyanın en popüler gençlerinden bir tanesi olmuştu. Ev yapımı saatini okula getiren Mohamed, bu saatin bomba sanılması gerekçesiyle öğretmeni tarafından tutuklattırılmıştı. Ardından sosyal medya dahil dünyanın gündemine oturan Mohamed birçok şirketten iş teklifi almış, ABD Başkanı Barack Obama tarafından Beyaz Saray’a dahi davet edilmişti.

Şimdi bu şöhretle geçen zamanın ardından gerekli araştırmaları yapan Ahmed Mohamed’in avukatları, eyalet için 10 milyon, okul için 5 milyon olmak üzere toplam 15 milyon dolarlık bir tazminat davası açmaya hazırlanıyor. Ahmed Mohamed’in psikolojik bir travma yaşadığını belirten avukatları, olaydan sorumlu kişilerin Ahmed’in ırk, ulusal kökeni ve mensubu olduğu dini gerekçesiyle bu duruma maruz bırakıldığını ileri sürdü.Polislerin ‘haksız sorgulama’ yapması gerekçesiyle ayrıca yargılanmasını isteyen avukatlar, Ahmed’in birçok tehdit içerikli e-posta aldığını ve bunun sorumlusunun polislere ait olduğunu belirtiyorlar.

Maddi tazminatın dışında Irving Belediye Başkanı Beth Van Duyne ve İl Emniyet Müdürü Larry Boyd için de yazılı bir özür talep ediliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0