Yeni Facebook Sayfa Tasarımı Kullanıma Açıldı

0
0
0
0
0
Facebook daha önceden de haber verdiği (Mart 2014) yeni sayfa tasarımını hizmete soktuğunu açıkladı.
Facebook daha önceden de haber verdiği (Mart 2014) yeni sayfa tasarımını hizmete soktuğunu açıkladı.

Tek sütundan oluşan ve kullanışlı görülen (en azından ilk bakışta öyle görülüyor) yeni tasarım Facebook Sayfaları hafta sonuna kadar bütün kullanıcılarda aktif olacak.

Sayfa yöneticileri, isterlerse yeni tasarıma geçiş yapabilecek, yeni tasarımın anlatıldığı detaylı bir tur ile birlikte değişiklik yapma fırsatı da sunan Facebook 12 Haziran’da ise otomatik olarak yeni tasarıma geçmeyi planlıyor.

Kafa karıştıran birden çok sütunun aksine tek sütun olması, tamamen sade ve kullanışlı olmuş. Zaten yapılan bu değişikliğin temelinde bilgiye basit ve kolayca ulaşılması temel alınmış. Zaten öyle olması da gerekiyor. Biz bir zamanlar “gizlilik ayarlarını” düzenleyelim diye aylarca Facebook’un ayarlar kısmında kaybolurduk.

Yeni tasarımda sayfalar da artık kullanıcı profilleri gibi yapılan paylaşımlar da tek bir sütunda gösteriliyor. Sol tarafta ise sayfanın bağlı olduğu şirket ya da kuruluşa ait videolar, fotoğraflar yer alıyor.

Sayfanın görsel olarak değişmesinden ziyade sayfa sahiplerini en çok sevindirecek şey detaylandırılan veriler olmuş. Facebook reklamları ile ilgili raporlardan, yeni beğeni, rapor, mesaj gibi sayfanın aktik kullanımını sağlayacak her şey derli toplu bir arada olmuş.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0