Yılların Tartışmasında Son Perde: Twitter'da 140 Karakter Sınırı Artıyor Mu?

0
0
0
0
0
Mikroblog sitesi Twitter'da uzun yıllardır tartışılan karakter sınırı yine gündemde. Direkt mesajdaki karakter sınırlamasının artmasının Tweeet'ler için geçerli olup olmayacağına dair en net yanıt şirket CEO'sundan geldi.
Twitter’ın 140 karakter sınırlaması uzun yıllardır tartışılıyor. Kimileri bu sınırlamanın kullanıcıların yaratıcılığını artırdığını savunurken, kimileri de ifade edilmek istenenlerin tam olarak aktarılamamasına neden olduğu düşüncesinde. Konu ile ilgili farklı görüşler olsa da, Twitter tarafından bugüne kadar karakter sayısının artırılmasına yönelik herhangi bir girişim olmadı.

 Direkt Mesajar için Karakter Sınırı Artmıştı

Geçtiğimiz yıl, direkt mesajlardaki 140 karakter sınırını 10 bine yükselten şirket, karşılıklı iletişimin daha sağlıklı kurulabilmesini sağlamıştı. Bunula birlikte, Tweet gönderiminde için geçerli 140 karakter sınırlaması aynı kalmıştı. Twitter’ın direkt mesajlar için gerçekleştirdiği bu düzenleme, şirketin Tweet’ler için de benzer bir hazırlık içinde olduğu dedikodularına yol açmıştı.

 Son Açıklama En Yetkili Kişiden Geldi

Konu ile ilgili bugüne kadarki en net açıklama ise şirket CEO’su Jack Dorsey’den geldi. NBC televizyonunun Today adlı programına konuşan Dorsey, 140 karakter sınırını aynen kalacağını söyledi. Bu bizim için iyi bir sınırlama şeklinde konuşan CEO, bu sınırın anlık olarak aktarılabilecek her şeye izin verdiğini belirtiyor. Aslında Dorsey haksız sayılmaz. Bu sınır sayesinde Twitter’da gereksiz detaylardan sıyrılmış doğrudan söylenmek istenilen içerikler paylaşılıyor. Daha fazla detay için diğer alternatifler zaten mevcut.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0