YouTube 1 Nisan İçin Videolara Müzik Butonu Ekledi

1
0
0
0
0
YouTube "April Fools" olarak adlandırılan "Nisan 1" şakalarına bir yenisini de tüm videolara eklediği müzik butonuyla katılıyor.

Bildiğiniz gibi 1 Nisan tüm dünyada şakalarla geçen bir gün olarak önemli tarihlerden biri şeklinde gösterilir. Her ne kadar ülkemizde şaka yaparak "Nisaaan biiiiir" diyerek eğlendiğimiz bu gün "April Fools" adıyla da İngilizce olarak telafuz edilmekte.

Amerika'da bu günde sadece şakalarla değil, çeşitli komik veya saçma da olsa güldüren olaylarla ve detaylarla da hatırlatılan 1 Nisan'a YouTube tarafından da ilginç ve güldüren bir bakış açısı getirilmiş.1999 yılında piyasaya çıktıktan sonra oldukça ilgi gören ve 2000li yıllar şeklinde başlayan müzik listelerinde kesinlikle yer alan Darude - Sandstorm parçası günümüzde bile birçok oyuncu tarafından gaza gelmek amacıyla dinlenmekte.

Twitch platformundaki ünlü yayıncılardan da çalınması için sürekli istenen ve "Dududu" şeklinde de bilinen bu şarkı YouTube tarafından Nisan şakalarında kullanılmış.Görselde de göreceğiniz gibi videolarının altına müzik butonu ekleyen YouTube, bu butona tıkladığınızda bir anda bu şarkıyı kısa bir süreliğine çalmaya başlıyor. Her basışınızda rastgele şarkıdan bir bölüm çalan müzik tuşu ile izlediğiniz videoları daha da eğlenceli kılmaya çalışmış.

Ayrıca şarkıya uyan-uymayan parçalarla kendi kendinize remix yaparak kısa bir DJlik deneyimi de yaşayabileceğiniz bu özellik şarkı seçimi konusunda nedense benim çok hoşuma gitti. (Sandstorm candır)

Bilmeyenleriniz ve Sandstorm'u tekrar dinlemek isteyenleriniz için efsane şarkıyı da aşağıdaki videodan klibini izleyerek bir nostalji yaşayabilirsiniz.
 

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0