YouTube'dan 360 Derece Videolar İçin Arama Filtresi Geldi

9
4
2
2
1
YouTube, git gide yaygınlaşan ve büyük ilgi gören 360 derece videolar için arama filtresine yeni bir seçenek daha ekledi.

Yaklaşık bir ay önce yaptığımız bu haberde de belirttiğimiz gibi, YouTube artık 360 derece videoları destekleyebilecekti. Bu yeni özellik son derece dikkat çekmiş, 360 derece olarak çekilen ve YouTube'a koyulan videolar büyük ilgi görmüştü. 360 derece videoların ne olduğunu da bilmeyenler için kısaca değinelim; 360 derece çekim yapabilen özel kameralar sayesinde, videoyu izlerken eskiden olduğu gibi sadece kameranın çektiği açıyı değil, 360 derece olarak tüm yönleri görme imkanına sahipsiniz.

İlk versiyon videoları görüntü kalitesi olarak biraz aşağı da kalsa da, yeni yüklenen videolar yavaş yavaş bu konuda da kendini toparlamakta. Hatta bu sistemle özel olarak ilgilenen YouTube, büyümekte olan önemli firmaları ( 360 derece kamera yapan) aynı çatı altında toplayarak, hepsinde aynı formatta kameralar tasarlatmak amacında. Haberimizin konusuna dönecek olursak, YouTube artık aramalarınızı kısıtlamanızı sağlayan filtreler kısmına 360 derece videolar için de yeni bir arama filtresi eklemiş durumda.

360 derece videoların yavaş yavaşta olsa git gide YouTube'da artmaya başlaması ve oldukça ilgi görmesi, şüphesiz YouTube'dan böyle bir hamle gelmesindeki en büyük etken. YouTube'un aramaları filtreleme sistemine gelen 360 derece seçeneği şu an web sitesinde kullanılır durumda.

Özellik, Android cihazlar için olan YouTube uygulamasında da var. Ancak telefonunuzdan girdiğinizde bu yeni filtreyi göremezseniz endişelenmeyin. Yeni özellik yavaş yavaş yaygınlaşmakta. Yakında sizin de cihazınızda bulunan YouTube uygulamasına gelir.

9
4
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
9
4
2
2
1