• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • YouTube’a Yükledikleri Video, YouTuber’ların Hapse Girmesine Sebep Oldu!

YouTube’a Yükledikleri Video, YouTuber’ların Hapse Girmesine Sebep Oldu!

0
0
0
0
0
YouTube’da 700 binden fazla abonesi olan Trollstation kanalının 4 üyesi, geçtiğimiz yıl yayınladıkları bir videodan sonra hapis cezasına çarptırıldılar.
Daniel Jarvis (27), Endrit Ferizolli (20), Ebenezer Menzah (29) ve Helder Gomes (23), Trollstation isimli YouTube kanalının dört üyesi. İsminden de anlaşılacağı gibi kişileri / kurumları trolleme konsepti üzerine videolar çeken bu dört arkadaş, yayınladıkları son videonun ardından çıkarıldıkları mahkemede suçlu bulunarak cezaevine girdiler.

Başlarına maske geçirip bir de hoparlörlerden alarm sesleri çıkartarak daha önceden satın alınmış resimleri Londra’daki National Portrait Gallery'den kaçırma taklidi yapan dört YouTuber, bu esnada bir kadının bayılmasına sebep olmuş. 

6 Temmuz 2015 tarihinde aşağıda yayınlanan videonun ardından mahkemeye çıkarılan YouTuber’lardan Jarvis 20 hafta, Ferizolli 16 hafta, Gomes ve Menzah ise 18’er hafta hapis cezasına çarptırıldılar. Kanalın kurucusu ve kameramanı olan Danh van Le ise galeri olayının dışında sahte bomba içeren başka bir suç nedeniyle toplam 9 aylık hapis cezasına çarptırılmış.Mahkemenin yargıcı Mike Snow, grubun bunu elbette şaka amaçlı olarak yaptığının farkında olduğunu, fakat internete yüklenen görüntülerin özellikle o zamanlardaki yoğun terör saldırıları nedeniyle kolaylıkla gerçek sanılıp korku yaratmasının mümkün olabileceğini söyledi. Söz konusu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0