Youtube Artık 3 Boyutlu

0
0
0
0
0
Youtube Artık 3 Boyutlu
Youtube bir süredir 3 boyutlu videolar için çeşitli çalışmalar yürütüyordu; hatta ilk 3 boyutlu videosunu 2009 yılında yayınlamıştı. Ancak yeni yapılan geliştirme ile artık herhangi bir 1080p videoyu otomatik olarak 3 boyutlu hale getirebiliyorsunuz.

2011 yılında beta testlerine başlanan bu sistemin şu anda test aşaması bitmiş durumda ve 1080p çözünürlükteki videolar için kullanılmakta. Yapılan açıklamaya göre ise tek tıklama ile videoyu 3 boyutlu hale nasıl getirdiğinizi açıklıyor Youtube. Bir kullanıcı 1080p çözünürlükte bir video yüklediğinde Youtube’un sistemi otomatik olarak videodaki renk ayrımını yapıyor ve çeşitli gözlüklere göre videoyu 3 boyutlu formata çeviriyor. Size de videnun ayarlarında yer alan 3 Boyut özelliğini aktif hale getirerek gözlük tercihinizi ayarlamak kalıyor.

Ancak telif hakları konusu bu noktada Youtube’un başına dert olabilir. Bir zamanların gişe rekortmeni filmleri 3 boyutlu versiyonlarının yeniden vizyona girdiği şu günlerde Youtube’un yüksek çözünürlükteki tüm videolar için 3 boyut seçeneğini sunması yasal bir zorluk çıkartabilir gibi duruyor.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0