Hangi Şehir YouTube'da Ne Paylaşıyor Öğrenin

0
0
0
0
0
Yerkürenin farklı yerlerindeki insanların YouTube’da neler paylaştığını, hangi şehirde hangi tarzın tuttuğunu öğrenebilmeniz artık çok kolay. Washington’da neyin tuttuğunu ya da İzmir’de neyin daha çok ilgi aldığını merak ediyorsanız bu uygulama size göre.
YouTube Map Explorer ismindeki bu uygulama YouTube’un kendisine ait resmi bir uygulama olmasa da en çok kullanılan video paylaşım sitesinin okyanusunda sizin şehir şehir arama yapmanıza imkan vererek o şehirden yüklenmiş olan videoları sunuyor.

Arama alanınızı isterseniz 0 kilometre yaparak sadece tıkladığınız noktadan yüklenen videoyu bulabiliyorsunuz, isterseniz de 30 kilometre çapındaki alandan yüklenmiş videoları görüntüleyebiliyorsunuz. Ne yazık ki zaman seçeneği bulunmayan bu uygulama anlık olarak ya da belli bir periyotta yüklenmiş olan videoları filtrelemenize imkan sunamıyor. (o da olsa bütün gün oynarsın zaten)

YouTube Map Explorer isimli bu site aslında oldukça eğlenceli, ayrıca kıyıda köşede kalmış YouTuberlar için de oldukça kullanışlı olabilir. Mesela ben İzmir’e baktığımda tanımadığım adamın birinden üniversiteye gidecekler için tavsiyeler isminde bi’ video buldum, gayet de oturup izledim. (biraz eksik anlatmış genç üniversite ortamını ama eğlendirdi) Diğer taraftan Eskişehir’e tıkladığımda ise son şişe bükücü, tekel bayi savunucusu Ahmet Abi’nin savurduğu şişelerle bakkal dükkanından kovduğu elemanlar vardı. (oldies but goldies sınıfına girmeli bence) İstanbul dolaylarında ise Pentagram'ın Lions in a Cage şarkısı ile karşılaştım. (Hazır karşıma çıkmışken de dinleyiverdim, bunları yazarken de o çalmaya devam ediyor.)


 
Geliştirilebilecek pek çok arama seçeneği olmasına rağmen, bu hali bile oldukça keyifli birkaç saat geçirmenizi sağlayabilen bu oluşum sayesinde YouTube’dan video ararken artık istediğiniz şehre ya da ülkeye göre rastgele videolar açabileceksiniz. (ne de olsa bütün ev partileri YouTube ile sonlanır)

Unutmadan link de vereyim de girin kurcalayın. Buraya tıklayarak YouTube Map Explorer’a ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0