YouTube Sonunda Açıldı!

0
0
0
0
0
YouTube Sonunda Açıldı!
Ülkemizde yaşayan birçok kişinin bildiği gibi Youtube geçtiğimiz aylarda Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) idari kararıyla Dışişleri Bakanlığı'ndaki gizli Suriye toplantısının kayıtlarının yayınlanması gerekçesiyle erişime kapatılmıştı. Ancak sonunda beklenen haber geldi.

Ülkemizde yaşayan birçok kişinin bildiği gibi YouTube geçtiğimiz aylarda Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) idari kararıyla Dışişleri Bakanlığı'ndaki gizli Suriye toplantısının kayıtlarının yayınlanması gerekçesiyle erişime kapatılmıştı.
 
Bugün ise sonunda beklenen haber geldi ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) ile bazı milletvekillerinin, YouTube'a erişim engelinin kaldırılması için Anayasa Mahkemesine ayrı ayrı bireysel başvuruda bulunmuşlardı. Başvuruları ele alan Anayasa Mahkemesi, başvurucuların haklarının ihlal edildiğine, erişimin engellenmesinin, ifade özgürlüğünün ihlali anlamına geldiğine karar verdi.
 
Yüksek Mahkeme, gerekçe yazıldıktan sonra hak ihlalinin giderilmesi ve gereğinin yapılması için kararı, TİB ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na talimat vermesinin ardından, YouTube’un erişim yasağı kaldırıldı.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0