Zuckerberg Açıkladı; Facebook'a ''Beğenmeme'' Butonu Geliyor!

0
0
0
0
0
Facebook, devrim gibi bir sistemi sunmaya hazırlanıyor.
Sonunda sosyal medyanın en fazla kullanılan platformundan devrim gibi o karar geldi! Facebook'ta zaman zaman espiri konusu olan ''şu gönderilere beğenmeme butonu da gelse ya'' olayı artık gerçeğe dönüşüyor.

Şirket CEO'su Mark Zuckerberg, kendi Facebook hesabından resmi duyuruyu yaparak kullanıcılara müjdeyi (artık müjde mi orasını bilemeyeceğiz) verdi. 

Dediğimiz gibi, bu olay çoğu zaman espiri konusu olarak lanse edilmekteydi. Ancak ciddi düşündüğünüzde, bir gönderiyi beğenme kadar beğenmeme seçeneğimizin de olması gerekiyor. Her gönderiyi beğenmek zorunda değiliz. Zuckerberg de bu olayın farkına varmış olacak ki, gerekli olayın hayata geçmesi için düğmeye basmış. Zuckerberg'in kendi Facebook hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde;

''Kullanıcılarımız yıllardır bizlere bu konu hakkında isteklerini bildirmişlerdi. Yani çoğu Facebook kullanıcısı, zaten bu özelliği uzun süredir istiyor, bekliyor. Bugün de bizim ve kullanıcılarımız açısından önemli bir gün, çünkü 'beğenmeme' butonu üzerine çalışmalarımız resmi olarak başlamış durumda. Yapacağımız sistem, tıpkı Reddit'te olduğu gibi işleyecek. Kullanıcılarımız istediği şeyleri yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ve kullanıcılarımız duygularını, tepkilerini olabildiğince özgür şekilde ifade etmek istiyor. Her gönderi, onlar için iyi, hoş şeyler olmuyor. Bu sebeple beğenmemek de onların hakkı.''

Evet, Facebook alemi için devrim gibi bir olay artık gerçekleşmek üzere. Sistemin ne zaman hazır hale gelip kullanıma sunulacağı henüz belli değil. Ancak biz şimdiden sistemi ve Facebook aleminin nasıl tepki vereceğini heyecanla merak ediyoruz.

Kaynak: Business Insider
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0