Zuckerberg’in Önerdiği Kitaplar Yok Sattı

0
0
0
0
0
​Kendine her yıl bir hedef belirleyen ve bunu takipçilerinin isteğine göre şekillendiren Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, iki haftada bir kitap bitireceğini söylemişti. Hatta Facebook’ta Kitap Yılı isminde bir de grup kuran Zuckerberg, şimdiden 200 bin üyeye ulaşmış durumda.
Kendine her yıl bir hedef belirleyen ve bunu takipçilerinin isteğine göre şekillendiren Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, iki haftada bir kitap bitireceğini söylemişti. Hatta Facebook’ta Kitap Yılı isminde bir de grup kuran Zuckerberg, şimdiden 200 bin üyeye ulaşmış durumda.

Facebook’un CEO’su gruptaki ilk kitap önerisini de açıkladı. Moises Naim’in yazdığı The End of Power, amazon.com’da 24 saat içerisinde tükendi. Kitabın konusunda ise büyük devletler, ordular ve diğer organizasyonların elindeki güç dengesinin, bireylerin lehine değişmesi ele alınıyor.

Zuckerberg’in ilk kitabın ardından ikinci seçtiği kitap, Kanadalı deneysel psikolog Steven Pinker’in yazdığı The Better Angels of Our Nature oldu. Zuckerberg’in “okuduğum en iyi kitap” dediği bu kitabın konusunda ise tarih öncesinden bu zamana kadar insanlık tarihinin şiddet oranının giderek azalması ele alınıyor.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0