Zuckerberg: "İnternet Herkesin Ulaşabileceği Bir Platform Olmalı"

0
0
0
0
0
Zuckerberg: "İnternet Herkesin Ulaşabileceği Bir Platform Olmalı"
​Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Hindistan’In başkenti Yeni Delhi’de “Internet.org” zirvesinin açılışında bir konuşma yaptı. Konuşmada internet erişiminin kendi nesillerinin mücadele alanlarından biri olduğunu belirten Zuckerberg, “Herkes için işleyen bir internet oluşturulmasına yardım etmek istiyoruz” dedi.
Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de “Internet.org” zirvesinin açılışında bir konuşma yaptı. Konuşmada internet erişiminin kendi nesillerinin mücadele alanlarından biri olduğunu belirten Zuckerberg, “Herkes için işleyen bir internet oluşturulmasına yardım etmek istiyoruz” dedi.
 
Hindistan’da 1 milyardan fazla insanın internete erişemediğini söyleyen Zuckerberg, bağlantısallığın sadece zengin ve güçlü kişiler için geçerli olmayacağını söyleyerek, “Bu, herkesin paylaştığı bir şey, herkes için eşit bir fırsat olmalıdır” şeklinde konuştu.
 

 Internet.org nasıl bir oluşum?

Dünya nüfusunun internet erişime sahip olamayan üçte ikilik bölümüne bu imkanı sağlamak için çalışan uzmanların, kar amacı gütmeyen örgütlerin ve teknoloji liderlerinin katılımıyloa Facebook’un önderliğinde yürütülen küresel bir ortaklık.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0