Spirent ve Wi-Fi NOW', Yeni Wi-Fi Teknolojisi İçin Güçlerini Birleştirdi

5
4
0
0
0
Wi-Fi teknolojilerinde yaşanan yeniliklerin ardından, daha gelişmiş Wi-Fi özelliklerine sahip ürünlerin piyasaya en hızlı şekilde arz edilmesi büyük önem kazandı. Spirent ve Wi-Fi NOW, bu alanda yapılacak çalışmalar için işbirliğine gitme kararı aldı.

Spirent Communications, dünyanın en büyük test, güvence, analitik ve güvenlik çözümleri uzmanlarından bir tanesi. Firma şimdi Wi-Fi 6 testleri için Wi-Fi Now ile iş birliği yapacak.

Wi-Fi NOW CEO’su Claus Hetting, yaptığı açıklamada Wi-Fi 6’nın sağlayacağı avantajlarla birlikte yüksek performanslı kablosuz bağlantıya sahip cihazlar alanında yeni bir çağın başlayacağının kesin olduğunu söylerken, kendi amaçlarını da Wi-Fi 6’nın sektör çapında beklentileri karşılayabilmesi olduğunu söyledi. İki firma, Wi-Fi 6 cihazları ortak testlerle değerlendirecek. 

wi-fi 6

Spirent, anlaşmanın bir parçası olarak yakın zamanda gerçekleşecek olan Wi-Fi NOW etkinliğinde önemli rol oynayacak. İki firma, sektör açısından önemli olan kritik bilgileri de birbirleriyle paylaşacak. Wi-Fi NOW’ın haber servisleri ve internet eğitimleri için de Sprient’ın bilgisi kullanılacak. 

Wi-Fi 6, Tahminlere Göre Çok Hızlı Yayılacak

Spirent’tan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, büyük Wi-Fi endüstrisi üreticileri ile partnerlerinin etkileşimlerini arttırabilecek olmaktan dolayı memnun oldukları belirtildi. Firma, temel amacının sektöre en iyi şekilde hizmet etmek ve yüksek kalite Wi-Fi ürünlerinin piyasaya hızlı ve verimli şekilde girmesini sağlamak olarak açıkladı. 

wi-fi 6

Uluslararası Veri İştiraki (IDC) tarafından yapılan öngörümlere göre Wi-Fi 6 kullanan cihaz sayısı, 2023 yılında 4,5 milyarı bulacak. 

Wi-Fi NOW ile Spirent arasındaki iş birliği sayesinde Wi-Fi 6 cihazlar da, tıpkı akıllı telefonlar ve diğer elektronik cihazlar gibi benchmark testlerine sokulabilecek. Bu da ürünlerin gerçekte beklentileri ne kadar karşılayabileceğini değerlendirmeye imkan sağlayacak.

Kaynak : https://wifinowevents.com/news-and-blog/spirent-and-wi-fi-now-partner-to-accelerate-industry-wide-adoption-of-new-wi-fi-technologies/
5
4
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
4
0
0
0