Spotify, 60 Milyon Aktif Kullanıcı Sayısını Aştı

0
0
0
0
0
Spotify, 60 Milyon Aktif Kullanıcı Sayısını Aştı
Müzik sektörünün yeniliklerinden Spotify duyurulduğu günden buyana 15 milyon premium olmak üzere 60 milyon kullanıcı sayısını aştı.
Plak ile başlayıp daha sonra kaset, sonrasında cd/dvd olarak ulaşabildiğimiz müziklere artık internet üzerinden legal olarak hem de ücretsiz bir şekilde ulaşabiliyoruz. Bunun en önemli örneklerinden olan Spotify üzerinden milyonlarca şarkıyı gönül rahatlığıyla ve herhangi bir korsan sorunu olmadan ulaşabilmek de büyük kolaylık diyebiliriz.

Spotify, artık birçoğumuzun kullandığı internet üzerinden istediğimiz müzikleri dinlememizi sağlayan bir sistem. Mobil uygulamalarıyla da dışardayken de rahatlıkla müzik dinleyebilmemizi sağlayan program hem mobil cihazlarımızda müziklerin oluşturacakları fazladan alan işgalini ortadan kaldırmış oluyor. İnternet verisini kullandığı için bir dezavantaj olarak gösterilebilecek durum için ise Premium Üyelik seçeneği bulunduran program, Aylık 10TL gibi bir ücret karşılığında müziklerinizi telefonunuza indirerek offline olarak da dinlemenizi sağlıyor. Ücretsiz üyelikteki reklamların da bulunmadığı bu sistem ile istediğiniz cihazda milyomlarca müzik arasından istediğinizi dinleyerek kafanıza göre listeler de oluşturabiliyorsunuz.

İşte böylesine güzel bir sisteme sahip olan ve çıktığı günden bu yana çok sevilen Spotify 60 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladı. Bu aktif kullanıcı sayısının 15 milyonu ise Premium üyeliğe sahip kullanıcılardan olması da Spotify'ın yüzünü güldürüyor.

Deezer ve Fizy gibi alternatifleri de bulunan sistemler arasında benim en beğendiğim uygulama olan Spotify'ın bir de Aile Üyeliği sistemi bulunmakta.

Aile Üyeliği sistemi ile sizin dışınızda ekleyeceğiniz (en fazla 4 üyeye kadar) her aile üyesi için 5TL fazladan aylık ücret alarak daha uygun fiyata getirilen sistem ile Premium kullanıcı sayıları da giderek artmakta.

Müzik sektörünün bir sanatçı ya da grup fanları dışında bu tarz uygulamalar ile dinlenmeye başlandığı şu zamanlarda Spotify ve benzeri uygulamalar her geçen gün hızla kullanıcı sayılarını arttıracaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0