Kalmak İçin Servet Harcamanız Gereken Star Wars Oteli Kapanıyor (Neden Acaba)

12
5
2
1
0
Disney, Star Wars temasıyla geçtiğimiz yıldan beri hizmet veren ünlü otel Galactic Starcruiser'ı kapatacağını duyurdu. 30 Eylül'e kadar normal şekilde hizmet verecek otel, bu tarihten sonra bir daha müşteri kabul etmeyecek.

Dünyanın en büyük medya şirketlerinden Disney, tarihin en ünlü bilim kurgu filmi serilerinden bir tanesi olan Star Wars için özel bir otel açtı. Mart 2022'de hizmet vermeye başlayan ve "Galactic Starcruiser" olarak isimlendirilen bu otel, serideki "Halcyon" isimli uzay gemisinden esinlenilerek oluşturulmuştu. Filmle neredeyse yüzde 100 benzerlik gösteren otelin en büyük sorunu ise ultra pahalı olmasıydı. 

Görünen o ki bu yüksek fiyat, Disney'in planlarının suya düşmesine neden oldu. Resmi internet sitesinden konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Disney, otelin kapatılacağını duyurdu. 28-30 Eylül tarihine kadar rezervasyon yaptıran müşteriler için hizmet vermeye devam edecek olan otel, bu tarihten sonra kapanacak. Üstelik ekim veya daha sonrasındaki rezervasyonlarla ilgili olarak da müşterilerle iletişime geçilecek. Şirket, rezervasyon iptali veya rezervasyonun erkene çekilmesi ile ilgili tüketicinin kararını alacak.

İnsanların günlerce tatil yapabilecekleri fiyata tek bir gece hizmet veriliyordu

Galactic Starcruiser kapanıyor

Galactic Starcruiser, Star Wars hayranları için gerçekten de özel bir yere sahipti. Zira bu oteldeki hemen her şey Star Wars evrenindekiyle aynıydı. Öte yandan; hayranlar için Star Wars temalı etkinlikler düzenleniyor, insanların kendilerini o evrenin içindeymiş gibi hissetmeleri sağlanıyordu. Ancak Galactic Starcruiser'da iki gece geçirmenin maliyeti, başka bir yerde günlerce tatil yapmak ile eş değerdi. İşte bu da otel için kaçınılmaz sonu getirdi.

Merak edenler için açıklayalım; Galactic Starcruiser'da 2 kişi iki gece kalmak isterseniz, 4800 doları (yaklaşık 95 bin TL) gözden çıkarmanız gerekiyordu. Ayrıca üç yetişkin ve bir de çocuklu dört kişilik bir grubun bu oteldeki iki günlük maliyeti 6000 dolardı (yaklaşık 120 bin TL)...

Kaynak : https://disneyworld.disney.go.com/star-wars-galactic-starcruiser/overview/
12
5
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
12
5
2
1
0