• Steam Fiyatı 49 TL Olan Oyun, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

Steam Fiyatı 49 TL Olan Oyun, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

36
22
8
4
3
Epic Games Store, Epic Mega Sale indirim günleri kapsamında her hafta bir tane ücretsiz oyun sunuyor. Sıradaki ücretsiz oyunun adı RiME.

Epic Mega Sale kapsamında Epic Games Store indirimleri devam ediyor. Epic, indirim süresi boyunca her hafta bir yerine iki adet ücretsiz oyun sunuyor. Geçen haftanın ücretsiz oyunu olan Stories Untold, hala indirilebilir durumda ve bu hafta RiME oyunu da ücretsiz olarak sunulmaya başlandı.

Çevresel bulmacalar içeren bir üçüncü şahıs oyunu olan RiME, Tequila Works tarafından geliştirilen bir oyun. 2017 yılının Mayıs ayında piyasaya sürülen oyun, oyuncuları bir adada sıkışıp kaldıkları bir hikayeyle buluşturuyor. Başlangıçta bir açık dünya olarak tasarlanmak istenen oyunun geliştirme aşamasında daha çizgisel bir hikaye anlatımına doğru gidilmiş.

Eleştirmenler tarafından olumlu geri dönüşler alan oyun, eleştirilerin çoğunu hikayesi ve bulmacalarına yönelik alıyor. Ayrıca oyunculardan aldığı olumlu yorumların yanı sıra orijinal müziği ve müzik tasarımıyla da birkaç ödüle aday gösterildi.

Oyunun Epic Games Store'daki açıklaması şu şekilde:

"Şiddetli bir fırtınanın ardından gizemli bir adada uyanan genç bir çocuk olarak oynayın. Vahşi hayvanlar, unutulmuş harabeler ve sizi yanına çağıran devasa bir kule göreceksiniz. İnce zekânız, zorlukların üstesinden gelme isteğiniz ve yardımcı bir tilkinin rehberliği ile esrarengiz adayı keşfedin, kulenin zirvesine ulaşın ve saklanan sırları su yüzüne çıkarın."

Oyun için minimum sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

  • İşletim sistemi: Windows 7 64 bit
  • İşlemci: Intel Core i5 2310 2,9 GHz / AMD FX-6300
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran kartı: GTX 550 Ti 1 GB/ Radeon 6950 1 GB veya üstü
  • Depolama: 7.700 MB kullanılabilir alan

Bu bağlantı üzerinden oyunu inceleyebilir, sağ üst köşedeki "Epic Games'i İndir" butonuna tıklayarak Epic Games uygulamasını bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Ardından oluşturduğunuz hesap ile oyun sayfasındaki "Ücretsiz" butonuna tıklayarak ücretsiz olarak sahip olduğunuz oyunu indirmeye hazır bir şekilde kütüphanenizde bulabilirsiniz.

Kaynak : https://www.neowin.net/news/rime-is-free-to-claim-on-the-epic-games-store-for-this-week-along-with-stories-untold
36
22
8
4
3
Emoji İle Tepki Ver
36
22
8
4
3