• Anasayfa
  • Oyun
  • Steam Hesabınız Varsa Yeni Gelen Bu Özelliğe Göz Atmalısınız

Steam Hesabınız Varsa Yeni Gelen Bu Özelliğe Mutlaka Göz Atmalısınız!

104
25
7
7
5
Geçtiğimiz günlerde Genel Veri Koruma Yönetmeliği, Avrupa Birliği'ne bağlı ülkeler ve bu ülkelerle iş ilişkileri kuran işletmeler için, kişisel verilerin korunmasına yönelik kritik öneme sahip içeriklerle birlikte yürürlüğe girdi. Steam de bu yürütmelik neticesinde yaptığı güncellemesinde, yeni bir özellik getirdi.

Güncellemeler dahilinde Steam tarafından eklenen bu yeni platformda, kullanıcılar hesaplarına dair pek çok bilgiye tek bir sayfada ulaşabiliyor. Sayfadaki verilerden bir kısmına önceden de ulaşabiliyor olsak bile; rtık hem yeni veriler eklenmiş durumda, hem de tüm veriler bir araya getirilerek organize edilmiş durumda.

Platformda yer alan bilgiler hesabınızla ilgili genel bilgiler ve ayarlardan tutun, yakın zamandaki mesajlarınıza, alım-satım geçmişinize ve kayıtlı cihazlarınıza kadar pek çok veriyi kapsıyor.

Platformda yer alan en ilginç bilgilerden biri ise Steam alımları geçmişi. Burada Steam mağazasından aldığınız her türlü şeyi bulabiliyorsunuz; oyunlardan tutun, donanımlara ve hediyelere kadar. Hatta bunları alırken kullandığınız ödeme metotlarını ve gönderim bilgilerini de görebiliyorsunuz.

Valve aynı zamanda tüm alımlarınız sonucunda harcadığınız toplam para miktarını da gösteren bir bilgiyi platforma eklemiş. "External Funds Used/Kullanılan Harici Bakiye" adlı bölümden bu zamana kadar Steam'de harcadığınız toplam paraya bakabiliyorsunuz. Burada "Ben bu kadar harcamış mıyım gerçekten" dememek işten bile değil, özellikle indirim zamanlarında çılgın gibi yapılan oyun alımlarının sonuçlarını burada net şekilde görebiliyoruz.

Platforma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.slashgear.com/if-youve-ever-used-steam-you-need-to-see-this-15534353/
104
25
7
7
5
Emoji İle Tepki Ver
104
25
7
7
5