Steam Controller Ne Zaman Çıkacak

0
0
0
0
0
Steam Controller Ne Zaman Çıkacak
Valve tarafından geliştirilen Steam artık bir oyun platformu olmaktan çıkıyor. CES 2014, teknoloji fuarında tanıtılan Steam Machines'in kontrolcüsü Steam Controller'ın çıkış tarihi hakkında söylentiler ortaya çıktı.
Valve tarafından geliştirilen Steam artık bir oyun platformu olmaktan çıkıyor. Valve firması Steam'in oyun konsolunu geçtiğimiz CES fuarında tanıtmıştı. Steam Machines adlı bu cihazı yalnızca Valve değil aynı zamanda Valve'ın anlaştığı diğer donanım üreticileri de geliştirecek. Hatta kendi Steam Machines'inizi kendiniz yapabilecek veya daha önceden satın aldığınız Steam Machines'i yeni parçalar alarak yenileyebileceksiniz. Bu açıdan baktığımızda satın alınan Steam Machines hiç bir zaman eskimeyecek daha doğrusu parçalarınız eskise bile yenisini alıp eskileri ile değiştirebileceksiniz. 

Her oyun konsolunun en önemli parçası hiç şüphesiz ki konsolun kontrol cihazı. Steam Machines'in en temelde bir bilgisayar olduğunu düşünürsek ve bilgisayarda olup da konsolda olmayan oyunların daha çok strateji temelleri oyunlar olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu açıdan baktığımızda Steam'in kontrol cihazının hem normal oyunları hemde strateji oyunlarını rahatlıkla oynatabiliyor olması gerekiyordu. Nitekim Valve firması Steam Controller'ı tasarlarken bunu da hesaba katmışı. Ancak ilk tasarlanan Steam Controller'ın aldığı olumsuz yorumlar nedeni ile ilk tasarlanan Steam Controller iptal edildi ve yeni bir tasarıma geçildi. Son zamanlarda ortaya çıkan söylentilere göre Valve yeni tasarımı Steam Controller'ı piyasaya sürmeyi planlıyor. Söylentilere göre Steam Controller Ekim-Kasım yani bahar aylarında piyasaya çıkacak. Ancak henüz Valve tarafından gelen kesin bir duyuru bulunmadığını belirtmekte fayda var.

 Steam Controller'ın Yeni Tasarımı
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0