• Anasayfa
  • Steam
  • Steam'e Gelen Canlı Yayın Özelliği Tüm Kullanıcılara Açılıyor

Steam'e Gelen Canlı Yayın Özelliği Tüm Kullanıcılara Açılıyor

1
0
0
0
0
Aralık ayında test edilen özelliğin tüm kullanıcılara açılmasıyla Steam'den artık Twitch gibi canlı yayın paylaşımı yapabileceksiniz.
Son dönemlerde çok revaçta olan Twitch canlı yayın sistemi artık Steam'e de eklendi. Valve tarafından tüm kullanıcılara açılan bu özellik sayesinde Twitch platformuna çok ciddi bir rakip çıkmış oldu.

Aralık ayında beta olarak başlatılan bu sistem, Steam'e gelecek son güncellemeyle tüm kullanıcılara açılmış olacak. Teknik olarak oynayacağınız oyunu canlı yayın şeklinde sunmaya yarayan sistem, biraz önce belirttiğimiz Twitch tarafından kullanıyordu. Şimdi ise Steam kullanıcıları da başka bir platforma gerek kalmadan yayınlarını Steam üzerinden yapabilecekler.Canlı yayını başlatmak için ise yapmanız gereken şey, yayın yapmak istediğiniz oyunu Steam üzerinden başlatırken Play tuşu yerine Stream tuşuna basmak. O andan itibaren canlı yayın olarak takipçilerinizle oyun deneyiminizi paylaşabileceksiniz. İzlemek isteyenler ise Watch düğmesine tıklayarak o sırada oyunu oynayan kişileri takip edebilecekler.

Şu anda BETA aşamasında olan ve Steam'e gelecek son güncellemeyle test aşamasındaki bu özelliğin herkese açacak olan Valve, bu özelliği Steam platformuna katmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirttti.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0