• Anasayfa
  • Steam
  • Steam'in İndirim Günleri Summer Sale 2014 Başladı

Steam'in İndirim Günleri Summer Sale 2014 Başladı

0
0
0
0
0
Her sene düzenli olarak yapılan Steam'in yaz indirimleri Steam Summer Sale 2014 başladı
Valve'ın oyun platformu Steam'de her yaz döneminde düzenlenen Summer Sale adlı etkinlik ile birlikte pek çok Steam oyununda epeyce indirim oluyor. Tabi ki Valve firması bu seneyi de boş geçmeyerek 19 Haziran tarihinde Steam Summer Sale'ı başlattı. Steam Summer Sale etkinliği 30 Haziran tarihine kadar sürecek. Ayrıca Valve firması son zamanlarda yaptığı indirimlerde ekstra etkinliklerde düzenliyor. Örneğin bu Summer Sale etkinliğinde yep yeni bir sistem ile oyuncuları birbirleri ile yarıştırıyor. Bu konuya yazımın ilerleyen kısımlarında değineceğim. Şuan için Steam'de yer alan oyunların %70'inden fazlasında indirim bulunuyor. Ancak bazı indirimler %10 ve %15 gibi düşük sayılabilecek rakamlar ile sınırlı iken bazı oyunlarda %80 civarında indirimler olabiliyor. Örneğin şuan için Steam Summer Sale'ın ilk gününde vitrinde yer alan 9 adet oyun yer alıyor. Tahmin edeceğiniz üzere vitrinde yer alan bu oyunlar her gün değişecek ve yerlerine yeni 9 oyun gelecek.(Özellikle Valve oyunlarında ki düşük indirimlere kanmayın bekleyin Summer Sale'ın ilerleyen günlerinde Valve kendi oyunlarında %80'lik indirimler filan yapıyor tecrübe ile sabit.).Vitrinde yer alan 9 adet oyunun dışında iki adet indirim sistemi daha bulunuyor. Bunlardan ilki "Flash Sales" burada yer alan oyunlarda ciddi manada inanılmaz indirimler yer alıyor.Flash Sales başlığı altında satılan oyunlar her 8 saatte bir değişiyor ve burada yer alacak oyunları Valve firması seçiyor. Örneğin şuanda 2013 yılının sonlarında çıkmış olan iki oyunda indirim yer alıyor.(bknz Naruto Ultimate Ninja Storm 3: Fullburst, Castlevania Lord of Shadows 2). Özellikle Valve oyunları kısmına tekrardan dikkat çekiyorum. Örneğin Counter Stirke: GO'yu satın almak istiyorsunuz şuan için oyun 15 dolardan 10 dolara inmiş durumda. Aynı şekilde pek çok Valve oyununda da bu tarz indirimler bulunuyor ancak ilerleyen zamanlarda kesinlikle bu oyunlarda daha yüksek indirimler oluyor Valve oyunlarını alma konusunda acele etmeyin diyorum.Steam Summer Sale etkinliğinde yer alan son indirim ise "Community's Choice" yani oyuncuların seçtiği oyunlarda ki indirimler oluyor. Bu indirimler yine sadece dört oyunda oluyor ve 8 saatte bir değişiyor. Valve firması tarafından toplamda 2 grup halinde dört adet oyun seçiliyor. Daha sonrasında bu iki grup oylamaya sunuluyor ve en çok oy alan grupta ki oyunlarda indirim oluyor.

Son olarak bu Summer Sale'da farklı bir sisteme gidildi yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi. Normalde her indirim zamanında yeni Steam kartları çıkıyordu ve bu kartları toplayıp yeni bir Badges yaptığınızda hediye kazanıyordunuz. Aynı sistem şuan ki Steam Summer Sale etkinliğinde de yer alıyor ancak bu sefer ekstra bir kaç özellikte var(Steam Cards ve Steam Badges hakkında detaylı bilgiyi aşağıda ki Steam Nasıl Kullanılır? yazısında bulabilirsiniz.). Steam Summer Sale 2014 ile birlikte Valve firması oyuncuları birbiri ile yarıştırmaya karar vermiş. İşin aslında bu sistem çok mantıklı bir şekilde işliyor ve oyuncuları oyun almaya teşvik ediyor. Hani indirimlerin güzel olması yetmezmiş gibi bir de bu sistemi aktif eden Valve kesinlikle oyuncuların cüzdanlarını yok etmeye çalışıyor.Kısaca bu yarışma sisteminden bahsetmek gerekirse her gün Steam'de yer alan 5 takım birbiri ile yarışacak bu yarışma sistemi de tahmin edeceğiniz üzere temelde oyun satın alma üzerine kurulu olacak(Çakallar). Summer Sale etkinliğinde yer alan "Join Team" butonuna tıkladığınızda sistem sizi otomatik olarak bir takıma atamış olacak. Peki ya nasıl puan kazanıyoruz diyorsanız bu etkinlik içerisinde yaptığınız her normal Badges için 1 puan, Foil Badges için ise 5 puan kazanacaksınız. Ayrıca Summer Adventure Badges için 10 puan ve Summer Adventure Foil Badges için ise 100 puan kazanacaksınız. Aynı zamanda yapacağınız Badges'lardan belirli şanslarda tokenlar çıkıyor ve bu tokenlerda sizlere ekstra puan getiriyor.

Peki ya bunları yapacağım da ne olacak amaçsız bir şey diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Her gün en çok puan toplayan takımın 30 üyesi Wishlist(İstek Listesi)'inde yer alan 3 oyunu kazanacak. Her şey bununla sınırlı değil tabi ki puan toplamayı başaran oyuncularda ekstra ödül alacak. Ayrıca oluşturduğunuz her Summer Adventure Badges'tan sonra Steam'in desteklediği oyunlarda oyun içi eşya da kazanacaksınız

.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0