• Anasayfa
  • Steam
  • Steam, Türk Lirası'na Geçiş Tarihini Açıkladı!

Steam, Türk Lirası'na Geçiş Tarihini Açıkladı!

0
0
0
0
0
Valve, 2014 yılının ilk aylarında yaptığı bir konferansla farklı ülkeler için Steam para birimi desteği verileceğine dair ipuçları vermişti. Bu para birimleri içerisinde TL’de bulunuyordu. Konferansta bu desteğin gelişinin Ekim ayının sonlarına doğru olması bekleniyordu. Valve’nin destek ekibinden gelen bilgiye göre TL para biriminin Steam’e geliş tarihi 21 Ekim olarak kesinleşti.
Valve, 2014 yılının ilk aylarında yaptığı bir konferansla farklı ülkeler için Steam para birimi desteği verileceğine dair ipuçları vermişti. Bu para birimleri içerisinde TL’de bulunuyordu. Konferansta bu desteğin gelişinin Ekim ayının sonlarına doğru olması bekleniyordu. Valve’nin destek ekibinden gelen bilgiye göre TL para biriminin Steam’e geliş tarihi 21 Ekim olarak kesinleşti.
 
Milyonlarca oyunun ücretli ve ücretsiz versiyonlarını oynama fırsatı bulduğunuz Steam üzerinden yapacağınız harcamalar, 21 Ekim tarihinden itibaren TL olarak gerçekleşecek.


 

 Steam’deki bakiyem ne olacak?

Steam’deki mevcut bakiyeniz TL kuruna geçildikten sonra tabi ki iptal olmayacak. 21 Ekim’deki piyasa koşullarına göre belirlenen bir kur oranında sahip olduğunuz Amerikan dolarları, TL’ye dönüştürülecek. Ayrıca Steam hesabınızda ne kadar bakiye kaldığını öğrenmek için Steam istemcinizden ya da Steam’in internet sitesine hesap bilgileriniz ile giriş yaparak kontrol edebilirsiniz. Hatta dönüşüm oranını da bu şekilde öğrenebilirsiniz.
 
Türk oyuncular için Steam’in TL desteğine sahip olması gayet olumlu. Artık Türk kullanıcılar kendi para birimleri ile oyun satın alma öncesindeki sıkıcı dönüştürme işlemleri yapmaktan kurtulacak. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0