• Anasayfa
  • Steam
  • Valve'den Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğü: SteamVR

Valve'den Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğü: SteamVR

0
0
0
0
0
Son dönemlerde popülaritesi giredek artan ve özellikle oyun sektörünün geleceği olarak görülen sanal gerçeklik cihazlarına bir yenisi daha eklendi; SteamVR. İsminden de anlaşılacağı gibi Valve firmasına ait olan cihaz sektörün şuanki hakimleri Oculus Rift ve Gear VR'a rakip olacak gibi.
Sürekli gelişmekte olan teknoloji oyun sektörünü de bambaşka bir boyuta taşımakta. Sanal gerçeklik cihazları her ne kadar günümüzde yaygın olarak kullanılmasada büyük firmalar bu sektöre önemli yatırımlar yapmaya devam ediyor. Şuan sektörün başını çeken Oculus Rift Facebook'a ve Gear VR da Samsung'a ait. Bu büyük firmaların arasına son katılan da Valve oluyor. 

Mart ayında yapılacak olan Game Developers Conference (Oyun Geliştiricileri Konferansı)'da Valve yeni sanal gerçeklik cihazı olan SteamVR'ı görücüye çıkaracak.Konferansda aynı zamanda Steam Controller cihazını da tanıtacak olan Valve, sanıyoruz bu sanal gerçeklik işini iyice ciddiye almış durumda. Çünkü tanıtılacak olan bu iki cihaz da CES 2014'de görücüye çıkan Steam Machine'in yanına eklenecek ve kişiye tüm cihazlar için ortak bir kullanım ortamı sağlayacak. Steam'in sitesinde resmi olarak yapılan açıklamada geçen ''en iyi oyunlarla ve kullanıcılar tarafından geliştirilecek içeriklerle yeni hedeflere'' ve ''new living room devices (yeni oturma odası cihazları)'' ibareleri de bunu destekler yönde.Şuan için VR destekli 14 adet oyun üreten Valve, SteamVR'ın özelliklerini ise henüz açıklamış değil. Fakat Valve'in de bu işe girmesiyle sanal gerçeklik alanında çok önemli gelişmelerin geleceği müjdesini verebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0