• Anasayfa
  • Steam
  • Valve’den Steam’deki Yüksek Oyun Fiyatlarına Cevap

Valve’den Steam’deki Yüksek Oyun Fiyatlarına Cevap

1
0
0
0
0
Valve’den Steam’deki Yüksek Oyun Fiyatlarına Cevap
Steam’in Türk lirasına geçmesi, Türk oyunseverler tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Şu anda buna özel olarak birçok oyun, ülkemize özel olarak piyasa fiyatının altında satışa sunulmuş durumda.
Steam’in Türk lirasına geçmesi, Türk oyunseverler tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Şu anda buna özel olarak birçok oyun, ülkemize özel olarak piyasa fiyatının altında satışa sunulmuş durumda. Örneğin Lords of the Fallen, normalde 50 dolar olmasına rağmen, biz 75 TL’ye satın alabiliyoruz.
 
Fakat olayın diğer tarafında maalesef işler biraz aleyhimize işliyor. Mesela Assasin’s Creed: Unity’nin fiyatı 60 dolar ve ülkemizdeki fiyatı 180 TL. Bunun dışında Borderlands: Pre Sequel’ı da 170 TL’den satışa sunulmuş durumda.
 
Bu garip fiyatlandırma politikasından sonra Valve’den, change.org’daki imza kampanyasına cevap geldi. Aşağıda gelen cevabın İngilizcesini ve Türkçe karşılığını göreceksiniz.
 
We apologize for the delay.
 
We appreciate your feedback regarding the pricing in Steam.
 
Prices in the Steam Store are set on a region by region basis. The price and currency displayed are the set prices for those games based on your location.
 
We are always working with publishers to adjust prices to be in line with what can be found at local retailers and online shops.
 
If you have any further questions, please let us know - we will be happy to assist you.

 
Metnin Türkçe çevirisi:
 
Gecikme için özür dileriz.
 
Steam fiyatlandırması hakkındaki geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.
 
Steam'de fiyatlar bölge baz alınarak bölgesel olarak ayarlanır. Gördüğünüz fiyat ve para birimi oyunların bölgenize göre konulmuş bedelleridir.
 
Yerel perakandeciler ve online dükkanları da göz önünde bulundurarak fiyatları dengede tutmak için biz her zaman dağıtımcılarla birlikte çalışırız.
 
Sormak istediğiniz başka bir şey varsa, bize bildirebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0