2
1
1
0
0
IdeaPad ile ideal tablet arayışına giren Lenovo, bu sefer de Yoga 8 ile 8 inçlik hayli ince ve şık bir tablet sunuyor kullanıcılara. Peki Lenovo'nun bu yeni asistanının donanınımı ne durumda. Sizler için Lenovo Yoga 8 tableti masaya yatırıyoruz..
Lenovo’nun en son model tableti Yoga 8, adından da anlaşılabileceği gibi 8 inçlik bir ekrana sahip. 1280 x 800 piksel çözünürlüğü olan bu ekran günümüz standartlarında görüntü kalitesi olarak biraz yetersiz gibi görülüyor.

Tasarımı gayet şık olan Lenovo Yoga 8 için Lonovo’nun çizgilerini yansıtıyor diyebiliriz. Alt kısmında silindirik bir yumru ile hem tutmayı kolaylaştırıyor, hem de estetik bir görünüm kazanan tabletin bir de açılabilir bir ayağı mevcut ki masa üzerinde son derece şık durduğu söylenebilir.
 
 
OLUMLU ÖZELLİKLERİ
  • 1 Göz dolduran şık tasarım
  • 2 Gövdeye entegre katlanabilir ayak
  • 3 Ergonomik gövde tasarımı
  • 4 kart okuyucu ve USB girişi ile artırılabilir bellek kapasitesi.
OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ
  • 1 Rakiplerine göre zayıf kalmış işlem gücü.
  • 2 Oyun ve uygulamalarda düşük performans.
  • 3 Çağı yakalayamamış kamera ve fotoğraf uygulamaları
  • 4 16 Gb sabit depolama alanı.
  • 5 1280 x 800 piksel ekran ile rakiplerinin gerisinde kalan görüntü kalitesi.

 Ergonomik ve şık tasarım çizgileri


Adeta Lenovo'nun bilgisayarlarında yakaladığı şık çizgileri yansıtıyor diyebileceğimiz Yoga 8, oldukça şık tasarımı ile göz doldururken ergonomik bir tasarıma sahip oluşuyla da kullanım kolaylığı sunuyor.
Gövdenin alt kısmının bombeli tasarımı tabletinizin yan konumda kullanım sırasında elinize tam oturmasını sağlıyor bu sayede son derece rahat bir kullanım sunuyor.
Ayrıca gövdeye entegre edilmiş olan ve tabletin arka yüzünden açılabilen ufak bir ayak ile tabletinizi masaya koyarak kullanabilir, sabah gazetenizi ya da sevdiğiniz videoları tabletinize harici bir ayak ya da destek takmadan takip edebilirsiniz.
 

 Kamera ve ekran rakiplerine yaklaşamıyor


1280 x 800 çözünürlükte görüntü sunan Lenovo Yoga 8'in ekranı, giriş seviyesi bir tablet ile kıyaslandığında yeterli görünebilecek olsa da piyasadaki diğer tabletlerle kıyaslandığında çağın bir nebze gerisinde kaldığını söyleyebileceğimiz Yoga 8, özellikle iPad'in retina ekranı ve Samsung'un 1920 x 1080 piksellik ekranları karşısında Yoga 8 adeta saf dışı kalıyor. 

Arka kamerası 5 megapiksel olan tablet için çok kötü göüntüler yakalıyor elbette diyemeyiz; ancak yine standartları belirleyen pazarın önde gelenleri Lenovo'nun işini biraz zorlaştırmış gibi görünüyor. 
Her ne kadar ülkemizde çok fazla rağbet görmemiş olsa da artık standart haline gelmiş bir başka özellik olan ön kamera, yani görüntülü konuşma kamerası da  1.6 megapiksel olan Yoga 8'in bu anlamda da giriş seviyesi bir tablet olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünsek de Lenovo'nun elindeki en iyi tablet olması rakipleri karşısında elinin zayıf olduğunu gösteriyor.
 

 SON SÖZ


Son olarak; estetik kaygıları, performansın gerisinde kalmış diyebileceğimiz Lenovo Yoga 8 günlük işlerinizi kolaylıkla yapabileceğiniz; ama üstün bir performans beklememeniz gereken şık bir tablet olmuş. Eğer aradığınız; maillerinize bakabileceğiniz, gazete okuyabileceğiniz ve sosyal medya hesaplarınızı kontrol ederken müzik dinleyebileceğiniz şık bir tablet ise Lenovo Yoga, şıklık bakımından sizi tatmin edebilir.
 
2
1
1
0
0