Taciz ve Hakarete Savaş Açan Twitter, Şimdi de Mesajları Filtreleyecek

11
2
0
0
0
Twitter'ın test etmeye başladığı yeni bir özellik, kullanıcılara gönderilen hakaret ve taciz içerikli mesajları filtrelemeye yarıyor. Böylelikle kullanıcılar, kendilerine gönderilen şüpheli mesajları farklı bir klasör altında görüntüleyecekler.

Twitter son dönemlerde hakaret içerikli mesaj ve yanıtlara savaş açmış durumda. Geçtiğimiz dönemlerde tweet'lere yanıt gizleme özelliği üzerinde çalıştığını duyuran Twitter, şimdi de kullanıcılara gönderilen mesajları filtrelemeye hazırlanıyor.

Twitter'ın duyurduğu bu yeni özellik, mesajlardaki kelimeler üzerinden çalışacak. Eğer bir kullanıcıya gönderilen mesajda şüpheli bir kelime bulunuyorsa bu mesaj farklı bir klasöre yönlendirilecek ve kullanıcı, sadece görmek istediği zaman o mesajın içeriğini görebilecek.

twitter

Test edilen bu özelliğin kullanıcılara sunulmasıyla Twitter'ın mesajlar sayfası da yenilenecek. Kullanıcılar için "Ek Mesajlar" isimli yeni bir mesaj sayfası oluşturulacak ve kullanıcılara gönderilen şüpheli kelimeler içeren mesajlar bu klasörde bulunacak. Kullanıcılar, bu sayfada mesajları okuyabilecekler veya doğrudan silebilecekler.

Twitter'ın filtrelenen mesajlar safyası böyle görünecek:

Özelliğin test sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanmasında sonra Twitter kullanıcıları, bu yeni özelliği kullanmaya başlayabilecekler. Twitter, mesaj filtreleme özelliğinin yayınlanmasıyla birlikte sürekli olarak saldırgan ve taciz edici mesajlar alan kullanıcıları bir nebze olsun rahat ettirmeyi hedefliyor.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/08/15/twitter-is-testing-a-filter-for-potentially-offensive-messages/
11
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
11
2
0
0
0