Rusya Tor Browser'a Savaş Açtı

0
0
0
0
0
Rusya Tor Browser'a Savaş Açtı
Rusya İçişleri Bakanlığı Tor Browser ve Tor ağına karşı adeta savaş açtı.
İnternette anonim olarak gezinmenize olanak sağlayan pek çok sistem bulunsa da bunların en kalitelisi hiç şüphesiz ki Tor'un geliştirdiği Tor Browser'dır. Genel olarak pek çok kullanıcı Tor Browser'ı özellikle DeepWeb'e bağlanabilmek için kullanıyor olsa da anonim olarakta kullanların sayısı epeyce yüksek. Rus İçişleri Bakanlığı Tor Browser kullanarak internette anonim olarak gezenleri yakalamak içi atılım yaptı.

The Russian Times'ta yer alan haberde Rus İçişleri Bakanlığının Tor Browser veya Tor ağını kullananların kimliğini ortaya çıkartabilecek bir teknolojiyi geliştirene 3,9 milyon ruble yani yaklaşık olarak 110 bin dolar gibi bir ücret ödeyecek. Tor sistemini sizlere şifreli bir ağ sunuyor ve şifreli ağ sayesinde internette anonim olarak gezinmeniz sağlanıyor. Daha öncesinden de bahsettiğimiz gibi anonim olarak gezinmenizi sağlayan en güçlü sistem olan Tor'un şifreleme sistemini geçmek gerçekten zor. Hatta öyle ki Tor sistemi pek çok ülkenin askeri birimleri tarafından dahi kullanılıyor.

Genel olarak Rusya'nın son dönemlerde bu tarz konular ile ilgili sert yaptırımlar uyguladığını söylemek mümkün. Görünüşe göre Rusya yönetimi şimdi de kafayı Tor Browser ve diğer Tor ağları ile bozmuş gibi görünüyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0