Şikayet: Google Chrome Çok Yavaş Çalışıyor

11
1
1
1
0
Google Chrome'un yavaş çalışma sorununa tepkiler çığ gibi büyüyor. Google Chrome neden yavaş çalışıyor?
Google'ın web tarayıcısı Google Chrome'a şikayetler gün geçtikçe artıyor. Kullanıcılar 'productforums' bölümünden oluşturdukları sorular ile Google'ı topa tutuyor. Eylül ayında açılan "Chrome tamamen kullanılmaz oldu" başlığının altına, hız sorunu yaşayan birçok kişi yorum yazdı. Sorun yaşayanların büyük bölümü ise Windows kullanıcısı.

Kullanıcılar tarayıcının yavaşladığından, kilitlendiğinden ve bazen kapatma uyarısı verdiğinden bahsetti. Öncelikli hedefi ''Hız'' olan Google Chrome'un yüksek miktarda RAM kullandığını biliyoruz. İşin temeline inmek gerekirse, tarayıcının yavaşlığı tek bir sorundan kaynaklanmıyor. Kullanıcı hatalarından, Chrome'un GPU hızlandırmasında kullandığı yönteme kadar bir çok etken bulunuyor. 2010 yılında Google'ın güvenlik nedeniyle şirket içinde Windows'u yasaklaması "acaba sorun sistem farklılığından mı kaynaklanıyor?" sorusunu akıllara getiriyor.

 Google Chrome'u Hızlandırmak İçin Neler Yapılabilir?

Konuyla ilgili olarak Google'ın hazırladığı bir yardım paketi bulunuyor. Web sayfanız açılmıyor veya yüklenmiyorsa ilk seçenek olarak BURAYI deneyebilirsiniz. Google destek ekibi tarafından ilk sunulan seçenekler de işinize yaramadıysa Google Chrome ayarlarınızda ufak değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin Ayarlar bölümünden "Gelişmiş Seçenekler" bölümüne gelebilir, burada bulunan "Google Chrome kapandığında arka plan uygulamalarını çalıştırmaya devam et" ve " Kullanılabilir olduğunda donanım ivmesini kullan" seçeneklerinin tik işaretini kaldırabilirsiniz. Hatta kaydettiğiniz önemli bilgiler bulunmuyorsa tarayıcısı ayarlarını sıfırlayabilirsiniz.


 
11
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
11
1
1
1
0