0
0
0
0
0
Dünyanın En İnce Cep Telefonu
Sürekli olarak el değiştirilen dünyanın en ince telefonu ünvanının yeni bir sahibi var. Bildiğiniz üzere şuana kadar bu ünvanın sahibi Çinli bir firma tarafından geliştirilen Vivo adlı telefondu ancak bu ünvan tekrardan el değiştirdi. Yine Çinli bir firma olan Gionee tarafından üretilen akıllı telefon Elife S5.5 arık dünyanın en ince telefonu.
Sürekli olarak el değiştirilen dünyanın en ince telefonu ünvanının yeni bir sahibi var. Bildiğiniz üzere şuana kadar bu ünvanın sahibi Çinli bir firma tarafından geliştirilen Vivo adlı telefondu ancak bu ünvan tekrardan el değiştirdi. Yine Çinli bir firma olan Gionee tarafından üretilen akıllı telefon Elife S5.5 arık dünyanın en ince telefonu. Elife S5.5 adından da anlaşıldığı üzere telefonun gövde boyutu 5.5mm. Bundan önce ünvanın sahibi olan Vivo adlı telefonun gövde boyutu ise 5.75mm idi.

Dünya'nın en ince telefonu Elife S5.5'in 5 inçlik Crning Gorilla Glass 3 teknolojisi ile korunan ve 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip olan bir ekranı bulunuyor. Telefon 1.7 Ghz hızında dört çekirdekli işlemciye sahip olacak ve 2 GB'lık Ram'e sahip olacak. Genel olarak baktığımızda son zamanlarda piyasaya çıkan telefonlardan donanımsal açıdan geri planda olduğunu söyleyebiliriz. Ancak dünyanın en ince telefonu ünvanını hedefleyen bir telefonun donanımsal açıdan çok yüksek özellikler taşımasını da beklemek yanlış olur. Herşeye rağmen özellikleri açısından Elife S5.5 gayet iyi bir telefon üstelik tasarım açısındanda çok şık.

Elife S5.5 içerisinde Amigo 2.0 arabirimli Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi bulunacak. Telefonun siyah, beyaz, pembe, mor ve mavi olmak üzere beş adet renk seçeneği bulunacak. Telefon 18 mart tarihinde Çin'de satışa sunulacak ve fiyatı 370 dolar civarında olması bekleniyor. İlerleyen zamanlarda telefonun LTE sürümü piyasaya sürülecek telefonun LTE sürümünün Haziran ayı içerisinde çıkması bekleniyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0