• Anasayfa
  • Otomobil
  • Tesla Araçlarında Bulunan Bazı Ekstra Özellikleri Kaldıracak

Tesla, Baz Model Araçlarında Bulunan Ekstra Özellikleri Kaldıracak

14
9
4
1
1
Tesla, Model 3'ün baz versiyonunu erken satın alanlara araçlarını üst model araçların yazılımıyla teslim etmişti. Şirket, şimdi normalde ekstra ücrete tabi olan özellikleri baz model araçlardan kaldırmaya başlayacak.

Tesla'nın giriş seviyesi aracı Model 3'ün baz versiyonunu alanlar, elbette araçlarının gelecek günlerde sahip olacağı özelliklerini sonuna kadar kullanmak isteyeceklerdir. Aracın teslim edilen ilk sürümleri, sahiplerine daha pahalı Standart Range Plus'ın sahip olduğu yazılımı kilidi açık olarak sunuyordu. Zaman içerisinde ise Tesla, sevkiyatları artırdıkça düşük modellerde yazılımları kitlemeye başladı.

Buna binaen elektrikli araç üreticisi, müşterilerini e-posta yoluyla bilgilendirerek düşük seviye araçların yazılımını sınırlandıracağını ve önümüzdeki 10 gün içerisinde keyif aldıkları Plus özelliklerine erişimlerinin kısıtlanacağını söyledi. Tesla'nın göndermiş olduğu mail tam olarak şöyle:

"Tesla Model 3'ünüz, kısa bir süre içerisinde sipariş ettiğiniz gibi Model 3 Standart Menzil'in yazılımını alacaktır. Nisan ayında ilettiğimiz gibi, bu araç 350 kilometrelik sınırlandırılmış menzile sahiptir ve güncelleme çeşitli yazılım özelliklerinin kaldırılmasını içerir. Model Standart Range Plus'ın daha uzun menzili, hızlı ivmelenmesini ve Autopilot özelliklerini kullanmaya devam etmek için, Tesla uygulamanız üzerinden bir servis randevusu ayarlamanız gerekir."

Araçlar otomatik olarak güncellendiğinde, Model 3'ün baz versiyonunun menzili yüzde 10 kısalacak. Müşteriler ayrıca dahili müzik yayın hizmetlerine ve ısıtmalı koltuklara da erişimlerini kaybedebilir. Ancak hangilerini kaybetttiklerini öğrenmek için yazılımın gelmesini beklemek zorundalar. Elbette bunları tekrar almak mümkünken bunun ücrete tabi olduğunu hatırlatalım.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/06/08/tesla-model-3-software-downgrade/?guccounter=1
14
9
4
1
1
Emoji İle Tepki Ver
14
9
4
1
1