Tesla’dan İstanbul'daki 3. Havalimanı İçin Teklif!

386
69
28
26
17
Geçtiğimiz hafta Türkiye’ye ziyarette bulunan Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla, 3. havalimanına depolama ünitesi kurma teklifinde bulundu.

Elon Musk’ın iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Diarmuid O’Connell, İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu’ya bir teklifte bulunarak yeni havalimanının enerji ihtiyacını karşılaması için Tesla’nın elektrik depolama ünitesi olan Powerwall’u önerdi.

Almanya’da düzenlenen bir konferansta gazetecilerle bir araya gelen Kalyoncu, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Geçen yıl Tesla’yı ziyaret ettik. Orada Diarmuid O’Connell’den böyle bir teklif aldık. Bu yatırımı Alman EAS firması veya TESLA ile yapabiliriz. Fakat gönlümüz yerli kaynaklarımızla yapılması."

3. havalimanının ülkemizin imajı ve prestiji açısından çok önemli olduğunu dile getiren Kalyoncu, "Buraya inen yabancıların ülkemizi doğru tanıması için, havalimanı civarındaki taksicilere çeki düzen verilecek. Burada çalışacak taksiciler yabancı dil bilen, giyimleri düzgün, kültürlü insanlardan seçilecek" ifadelerini kullandı.

386
69
28
26
17
Emoji İle Tepki Ver
386
69
28
26
17